» » کارگاه آموزشی سامانه جامع چاپ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برگزار می شود

کارگاه آموزشی سامانه جامع چاپ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برگزار می شود

 کارشناس چاپ و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به برگزاری کارگاه آموزشی سامانه جامع چاپ در گرگان اشاره کرد و گفت: این کارگاه چهارم خرداد ماه برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان محمود قریب آبادی، افزود: در راستای اجرایی کردن طرح دولت الکترونیک و همچنین تکریم ارباب رجوع، کاهش هزینه‌ و وقت، تسهیل و تسریع و افزایش خدمات مورد نیاز چاپخانه‌ها و واحدهای وابسته کشور  سامانه جامع چاپ راه اندازی می شود.

وی با بیان این نکته که ٦خرداد ماه سامانه جامع چاپ اداره کل رسما آغاز به کار می کند، خاطر نشان کرد: فعالان حوزه چاپ با مراجعه به سایت irprintgolestan.farhang.gov.ir نسبت به ثبت مشخصات واحد لیتوگرافی، چاپ و صحافی خود اقدام کنند.

به گفته کارشناس چاپ و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، از این پس صدور، انتقال، تمدید مجوز و خرید و فروش ماشین آلات، ورود ماشین آلات چاپ و مکاتبات حمایتی تنها از طریق این سامانه انجام خواهد شد.

قریب آبادی در خاتمه یادآور شد: کسانی که قصد تاسیس واحد چاپ و یا صنایع وابسته را دارند و هنوز اقدامی انجام نداده‌اند، با مراجعه به آدرس اینترنتی مربوطه و ورود به سامانه جامع چاپ و انتخاب بخش متقاضی جدید، فرم‌های مربوط به دریافت کلمه کاربری و رمز عبور را پر کرده و پس از تایید کارشناسان مربوطه، می‌توانند وارد کارتابل خود شده و فرم‌های تقاضای واحد چاپی را تکمیل کنند.

گفتنی است کارگاه آموزشی سامانه جامع چاپ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با حضور مدیران و کارشناسان چاپ شهرستان های تابعه در سالن اجتماعات اداره کل چهارم خرداد ماه برگزار می شود.

مطالب مشابه

نظرات 1

سلام
این موضوع که فعالیت دوستان در سامانه هایی تخصصی خود ساماندهی شوند و تسهیل در امور کاری خود داشته باشند بسیار کار پسندیده ای است.
اما با توجه به شناخت، تجربه و علم نسبتا خوب خودم در حوزه چاپ و لیتوگرافی و همچنین به واسطه ارادت قلبی اینجانب به جناب حاج آقا فضیلت و معاونین و دیگر مسئولین اداره کل ارشاد گلستان، باید عرض کنم متاسفانه وضعیت حرفه ای لیتوگرافی و چاپ در استان گلستان به هیچ عنوان مناسب نیست.
و سطح پایین این نمودار حرفه ای را متاسفانه باید از کم لطفی آن اداره کل در حوزه فعالیت چاپ این استان دانست. متاسفانه به دلیل کم توجهی و عدم مسئولیت در این حوزه تخصصی و استراتژیک، ضمن خروج هزینه های کلان چاپ و نشر از محل پول در گردش، در استان گلستان، به دیگر استانهای دیگر، علی رقم کیفیت نسبتا خوب و قابل قبول انواع محصولات تولیدی این استان شاهد رکود در بسیاری از تولیدکنندگان در حوزه های مختلف این استان توانمند می باشیم.
شاید این جمله باورش سخت باشد ، اما حقیقت است.
یکی از فاکتور های بسیار مهم و اساسی در رشد و توسعه همه جانبه یک جامعه ، ارتقا سطح کمی و کیفی صنعت چاپ در آن است.

آرزو میکنم که انشاء الله دوستان ارجمند با تلاش مسئولانه تر در ارتقا سطح کمی و کیفی این صنعت مهم و استراتژیک در استان گلستان، بستر مناسبی را برای توسعه همه جانبه در این استان فراهم آورند.
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.