» » نخستین نشست شاهنامه خوانی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برگزار شد

نخستین نشست شاهنامه خوانی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برگزار شد

 نخستین نشست از سلسله جلسات فرهنگی – ادبی شاهنامه خوانی با حضور مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و جمعی از دوستداران فرهنگ و ادب در این اداره کل، برگزار شد .به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان این جلسه با هدف ارتقاء سطح علم و آگاهی مردم و آشنایی هر چه بیشتر علاقمندان با ادبیات این مرز و بوم و شناختن شعرای نامی ایران تشکیل شد.

مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در این نشست با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درتکریم حکیم ابوالقاسم فردوسی و تحلیل شاهنامه، گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر جلسات فرهنگی –ادبی بسیار خوبی تحت عناوین حافظ پژوهی، سعدی پژوهی و... در استان برگزار می شود.

 رضا متکی ضمن ابراز خرسندی از نشست های ادبی شاهنامه خوانی در گلستان، اظهار کرد: تلاش داریم در این نشست ها از اساتید برجسته استانی در حوزه ادبیات و باهدف بررسی و تحلیل شخصیت های شاهنامه استفاده شود.

وی در خاتمه از تمامی علاقمندان به حوزه ادبیات برای حضور در این جلسه دعوت کرد و گفت: امیدواریم از ظرفیت تمامی اهالی فرهنگ و ادب استان در این نشست ها بهره ببریم.

گفتنی است خوانش شاهنامه، بررسی و تحلیل شخصیت شاهنامه و روایت قصه های شاهنامه (نقالی) در این سلسله نشست ها انجام خواهد شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.