» » سامانه ثبت آثار ادبی و هنری راه اندازی شد

سامانه ثبت آثار ادبی و هنری راه اندازی شد

 رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از ثبت آثار معنوی برخط در سامانه ثبت اثر ادبی و هنری خبر داد و گفت: مولفان و هنرمندان گلستانی می توانند آثار خود را ثبت معنوی کنند. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان فرشته آل نبی با بیان این نکته که ثبت آثار هنری با هدف جلوگیری از سرقت های ادبی و حفظ اثر انجام می شود، افزود: این اقدام در راستای تسهیل و تسریع در فرایند ثبت آثار مولفان، مصنفان و هنرمندان انجام می شود.

وی ادامه داد: برابر ماده ٢١ قانون حمایت از مولفان، مصنفان و هنرمندان مصوب سال ٤٨ ثبت آثار ادبی و هنری از تکالیف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

آل نبی اضافه کرد: بر همین اساس برای تسهیل در فرایند ثبت آثار مولفان، مصنفان و هنرمندان گلستانی می توانند با مراجعه به درگاه اکترونیکی ircrs.ir آثار بر خط خود را در این سامانه ثبت کنند.

به گفته وی، سامانه ثبت اثر ادبی و هنری از ٢١ مردادماه سال جاری برای ثبت آثار معنوی بر خط راه اندازی می شود.

رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در خاتمه یادآور شد: متقاضیان از این پس می توانند بدون مراجعه حضوری به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و ادارات شهرستان تابعه از طریق سامانه به ثبت آثار خود اقدام کنند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.