» » آئین گرامیداشت روز جهانی عکاسی در گرگان برگزار شد

آئین گرامیداشت روز جهانی عکاسی در گرگان برگزار شد

 نخستین آئین گرامیداشت روز جهانی عکاسی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و جمعی از عکاسان استان در گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان این برنامه به همت انجمن عکاسان استان گلستان در تالار نگاه مجموعه فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

رییس انجمن عکاسان استان گلستان در این برنامه به بیان خاطرات چگونگی تشکیل این انجمن پرداخت و گفت: این انجمن به همت بزرگان عکاسی استان ازجمله آقایان حسینعلی حاج محمدی، مسعود امامی و حسینعلی قربانی افخمی تشکیل‌شده است.

یحیی کریم‌آبادی افزود: پیش از استقلال، انجمن عکاسی زیر نظر انجمن سینمای جوان فعالیت می‌کرد که با تلاش بزرگان این عرصه از هیجدهم اسفندماه سال ٩١به‌طور مستقل اعلام موجودیت کرد.

کریم‌آبادی که از زمان تأسیس انجمن عکاسان مدیریت آن را بر عهده داشته است، خاطرنشان کرد: ثبت رسمی انجمن در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان دومین انجمن ثبت‌شده رسمی یکی از مهم‌ترین اقدامات ما بوده است.

وی ادامه داد: دریافت مجوز فعالیت‌های هنری از استانداری برای آنکه عکاسان به سهولت بتوانند به حرفه خود بپردازند دیگر اقدام مهمی بود که در این مدت انجام‌شده است.

رییس انجمن عکاسان گلستان در خصوص مساعدت‌های مالی نهادهای مختلف به این انجمن اظهار کرد: انجمن تاکنون ریالی از نهادهای دولتی و خصوصی دریافت نکرده و تمام نیازمندی‌های مالی با حمایت خود اعضا برطرف شده است.

گفتنی است در پایان آئین از چهره‌های برتر و ماندگار عکاسی در استان با اهدای لوح تقدیری تجلیل شد. همچنین یاد و خاطره مرحومان فرامرز قربان نژاد و پور اکبر گرامی داشته و لوح تقدیر ایشان به فرزندان آن دو تقدیم شد

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.