» » ترویج فرهنگ مطالعه یک مقوله چندبخشی است

ترویج فرهنگ مطالعه یک مقوله چندبخشی است

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان بابیان این نکته که ترویج و توسعه کتاب‌خوانی تنها بر عهده یک دستگاه یا وزارتخانه نیست، گفت: درواقع گسترش فرهنگ مطالعه یک مقوله چندبخشی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت در جلسه ستاد برگزاری نمایشگاه کتاب استان، افزود: کتاب‌خوانی راهی برای شناخت الگوهاست بر همین اساس تمامی دستگاه‌ها در گسترش و نهادینه ساختن فرهنگ مطالعه، نقش کلیدی و سرنوشت‌ساز دارند.

وی تلاش برای ترویج فرهنگ مطالعه را از وظایف تمامی دستگاه‌ها دانست و تصریح کرد: کتاب و کتاب‌خوانی موضوعی همه‌گیر است بر همین اساس می‌طلبد تمامی دستگاه‌ها برای گسترش فرهنگ مطالعه همکاری کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اعلام این نکته که مطالعه کتاب نقش مستقیم بر ارتقا سطح دانایی افکار عمومی جامعه دارد، اظهار کرد: میزان مطالعه کتاب بیانگر فرهنگ یک جامعه است.

وی در خاتمه ضمن اشاره به این نکته که ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت، افزود: دین، فرهنگ و تاریخ ایران اسلامی ارتباط دیرینه با کتاب دارد.

گفتنی است جلسه ستاد برگزاری نمایشگاه کتاب استان با حضور استاندار و سایر دستگاه‌های عضو، عصر روز گذشته در استانداری گلستان برگزار شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.