» » ایستگاه مطالعه در کلانتری‌های گرگان راه‌اندازی می‌شود

ایستگاه مطالعه در کلانتری‌های گرگان راه‌اندازی می‌شود

 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان رابطه بین افزایش سرانه مطالعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی را معنادار خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان رضا قوانلو در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری معاونت اجتماعی فرمانده انتظامی استان با اداره کل کتابخانه‌های عمومی در یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب گلستان، افزود: هرچه سرانه مطالعه در جامعه افزایش پیدا کند، به همان میزان آسیب های اجتماعی نیز کاهش پیدا می کند.

وی افزود:در کشورهای توسعه یافته که سرانه مطالعه بیش از کشور ماست، شاهد پایین بودن آسیب‌های اجتماعی هستیم.

قوانلو ادامه داد: فرآیند مطالعه و فرهنگ سازی آن را باید در خانواده‌ها پیگیری کنیم و از طرفی احساس نیاز به کتاب نیز باید در جامعه ایجاد شود تا شاهد تمایل جامعه به سمت مطالعه و کتابخوانی باشیم.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان نیز در این مراسم گفت: با تفاهمی که بین معاونت اجتماعی ناجا در استان و هم چنین اداره کل کتابخانه‌های عمومی منعقد شده، به صورت پایلوت ایستگاه‌های مطالعه در کلانتری‌های گرگان ایجاد می‌شود.

علی بهرامی ادامه داد: با تفاهمی که بین معاونت اجتماعی ناجا در استان و هم چنین اداره کل کتابخانه‌های عمومی منعقد شده، به صورت پایلوت ایستگاه‌های مطالعه در کلانتری‌های گرگان ایجاد می‌شود.

وی افزود: یکی از ابزارهای پلیس برای آگاهی شهروندان، آموزش همگانی با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که اطلاع‌رسانی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی یکی از این راه‌ها است.

به گفته معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان، به همان نسبت که آگاهی‌ها مردم در این حوزه‌ها افزایش پیدا کند، شاهد کاهش آسیب‌ها و غلبه بر جرم و بزهکاری خواهیم بود.

بهرامی اظهار داشت: براساس تفاهم نامه‌ای که با اداره کل کتابخانه‌ها منعقد شده قرار است در کلانتری‌های سطح شهر گرگان به صورت پایلوت ایستگاه‌های مطالعه راه‌اندازی شود.

وی در خاتمه یادآور شد: کتاب هایی که در این ایستگاه ها قرار می گیرد در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی و به منظور ارتقاء آگاهی و دانش مراجعه‌کنندگان خواهد بود.

گفتنی است یازدهمین نمایشگاه کتاب گلستان ٢٥ تا ٣٠ مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه ها برگزارمی شود.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.