» » نمایشگاه کتاب نقش مهمی در ترویج فرهنگ کتابخوانی دارد

نمایشگاه کتاب نقش مهمی در ترویج فرهنگ کتابخوانی دارد

 مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان نمایشگاه کتاب را یک رخداد بزرگ فرهنگی اعلام کرد و گفت: نمایشگاه های کتاب نقش برجسته و ممتازی را در فرهنگ کتاب و کتابخوانی ایفا می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان حسن دیلم، عصر جمعه در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: یکی از اهداف بسیار مهم هر جشنواره بحث اطلاع رسانی آن است که حضور و بهره مندی مردم از آن برنامه نیاز به اطلاع رسانی و آگاهی دارد.
وی نقش روابط عمومی در هر دستگاه را بسیار ممتاز و برجسته دانست و افزود: روابط عمومی به عنوان اتاق شیشه ای هر دستگاه به شمار می آید.
مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: روابط عمومی با ارتباط دو سویه ای که برقرار می کند مردم در جریان امور برنامه و فعالیت های سازمان قرار می گیرند و اگر  نواقص و کاستی های وجود داشته باشد از مردم دریافت و در اختیار مدیر دستگاه قرار می دهد تا کاستی ها برطرف شود.
وی نمایشگاه کتاب را یک رخداد بزرگ فرهنگی اعلام کرد و تصریح کرد: نمایشگاه های کتاب نقش برجسته و ممتازی را در فرهنگ کتاب و کتابخوانی ایفا می کنند.
دیلم فرهنگ را محور توسعه دانست و اظهار کرد: افزایش سطح آگاهی، بینش و تفکرات مردم  یکی از شاخص های ممتاز برگزاری نمایشگاه کتاب محسوب می شود.
وی افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب باعث می شود تا دسترسی شهروندان به تازه های نشر فراهم شود که این خود می تواند بسیار مفید باشد.
مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان مطالعه کتاب را در بین اعضا خانواده بسیار مهم خواند و تصریح کرد: امروز اگر والدین بتوانند کتاب مطالعه کنند قطع به یقین فرزندان با این فرهنگ بیشتر آشنا می شوند و این برا جامعه ما بسیار مفید خواهد بود.
وی افزود: نقش دستگاه های حمایتی همچون  فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش یارانه خرید کتاب، برپایی نمایشگاه ها، حمایت از ناشران و نویسندگان می تواند موجب گسترش این فرهنگ شود.
دیلم اظهار کرد: دستگاه های دیگری همچون دانشگاه ها، مدارس و مهدهای کودک می توانند با وارد کردن کتاب غیردرسی نقش برجسته ای در توسعه فرهنگی کتاب و کتابخوانی داشته باشند.
وی با بیان اینکه هیچ کشوری نمی تواند ادعای توسعه و پیشرفت داشته باشد اما با کتاب انس و الفت نداشته باشد، افزود:  باید با کتاب زندگی کرد، جامعه به حدی برسد که از کتاب و کتابخوانی لذت ببرد و بهترین لحظات  را زمان خواندن کتاب و مطالعه کردن بدانند.
مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: با توجه به اهمیت این موضوع تلاش شد از تمامی ابزار و رسانه در راستای اطلاع رسانی استفاده شود تا مردم در جریان این رخداد فرهنگی قرار گیرند، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات محیطی، توزیع بنر در شهرستان ها، توزیع هزار پوستر و  ١٠ هزار تراکت از دیگر کارهای بود که در راستای اطلاع رسانی انجام شد.

گفتنی است، یازدهمین نمایشگاه کتاب گلستان از ٢٥ مهرماه کار خود را آغاز کرد و تا ٣٠مهر نیز پذیرای علاقه مندان است. این نمایشگاه صبح ها ساعت ٩ تا ١٢ و عصرها ١٥:٣٠ تا ٢١ میزبان اهالی فرهنگ و علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی است.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.