» » فرهنگ سازی مطالعه کتاب نیازمند الگوسازی ازکشورهای توسعه یافته است

فرهنگ سازی مطالعه کتاب نیازمند الگوسازی ازکشورهای توسعه یافته است

 استاندار گلستان گفت: فرهنگ سازی مطالعه کتاب نیازمند الگوسازی ازکشورهای توسعه یافته است.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان سید مناف هاشمی عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب گلستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق گزارش‌های رسیده استقبال خوبی از نمایشگاه کتاب گلستان صورت گرفته است و آمار بازدید مردم از این نمایشگاه هم خوب بوده است.

وی بابیان اینکه با برپایی نمایشگاه، فضا برای دانشجویان و دوستداران کتاب فراهم‌شده است، افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب جزو بهترین رویدادهای فرهنگی است که می‌توان سالانه چند بار برگزار شود.

هاشمی با بیان این نکته که متأسفانه میزان سرانه مطالعه در کشور بالا نیست، افزود: با ورود شبکه‌های مجازی سرانه مطالعه کمتر هم شده؛ اما این فرهنگ باید برای مردم جا بیفتد که فضای مجازی در جای خودش کاربرد داشته و آثارمثبتی دارد و آثار منفی آن باید به‌مرور حذف شود.

وی با تاکید بر این نکته که مطالعه کتاب را نمی‌توان با چیز دیگری جایگزین کرد، افزود: طبق تجربه من از بازدید سایر کشورها، شاهد بودم در مترو و اتوبوس‌ها خواندن کتاب به‌عنوان فرهنگ جاافتاده است.

استاندار گلستان ادامه داد: تا زمانی که ما از طریق کتاب خواندن نتوانیم جایگاه خود را پیدا کنیم نباید انتظار داشته باشیم به مقاطع بالاتر هم برسیم، پس الگوبرداری این امر مقدمه خوبی است که بتوانیم مسیر کشورهای توسعه‌یافته را برای طی کردن مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی  دنبال کنیم.

وی افزود: حضور برادران و خواهران اهل سنت ناشر در کنار خواهران و برادران شیعه در نمایشگاه کتاب جای خوشحالی دارد.

هاشمی در پاسخ به یک سؤال در رابطه با حواشی پیش‌آمده برای خانه مطبوعات گلستان گفت: من خیلی از جزئیات حواشی به وجود آمده اطلاعی ندارم اما ما به‌عنوان دولت از تمام سمن‌ها و گروه‌ها و نهادهایی که به شکل قانونی فعالیت می‌کنند، حمایت می‌کنیم.

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.