» » برپایی نمایشگاه های کتاب در شهرستان ها یک ضرورت است

برپایی نمایشگاه های کتاب در شهرستان ها یک ضرورت است

 امام جمعه اهل سنت بندرترکمن گفت: برپایی نمایشگاه های کتاب در شهرستان ها ضرورت دارد زیرا موجب دسترسی آسان مردم به کتاب می شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان آخوند قربان محمد اونق، عصر امروز در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه کتاب استان گلستان اظهار داشت: مطالعه کتاب و نهادینه شدن این فرهنگ موجب شناخت بهتر فرد از خود و جامعه می شود.

وی افزود: زحمات زیادی برای حفظ اسلام و رسیدن آن به دست ما کشیده شده است اما هنوز خیلی از مردم نسبت به این مسئله آگاهی ندارند و مطالعه می تواند برای شناخت بهتر دین به ما کمک کند.

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن با تأکید بر لزوم برپایی نمایشگاه های کتاب در سطح شهرستان ها بیان داشت: برپایی این نمایشگاه ها یک ضرورت است و دسترسی مردم به کتاب را تسهیل می کند.

وی با اشاره به تأثیر مطالعه بر کاهش آسیب های اجتماعی افزود: در وهله نخست روحانیت موظف است برای کاهش این آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی از تریبون هایی که در اختیار قرار دارد، برای این منظور استفاده کند. در گام بعدی مطالعه کتاب های مفید می تواند میزان آسیب ها را در جامعه کاهش دهد.

آخوند اونق با اشاره به وجود یک کتابخانه عمومی در شهرستان بندرترکمن گفت: برای اینکه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه رشد کند، نیازمند این هستیم که در سطح شهرستان ها کتابخانه های دیگری هم راه اندازی شود تا شهرستان ها هم از نظر منابع نیز غنی تر شوند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.