» » آئین کتاب گردی استان گلستان با حضور مسئولان و فعالان نشر و کتاب

آئین کتاب گردی استان گلستان با حضور مسئولان و فعالان نشر و کتاب

عصر پنج‌شنبه 2 آذرماه، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به همراه جمعی از کارکنان و اهالی نشر و کتاب، در آخرین روز از هفته کتاب و کتاب‌خوانی گلستان و در آغازین روز از طرح پاییزه کتاب به دیدار کتاب‌فروشان شهرستان گرگان به مناسبت آئین روز کتاب گردی رفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان حجت‌الاسلام فضیلت در حاشیه این آیین فرهنگی، گفت: اختصاص یک روز به نام کتاب گردی تأثیر مطلوبی بر روی جامعه و چرخش چرخ اقتصاد نشر دارد و از آن مهم‌تر فضای تماس بیشتر و تلنگری است برای آن بخش از افراد جامعه که به هر دلیل از کتاب و کتاب‌خوانی دور شده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن تشکر و قدردانی ویژه از کتاب‌فروشان و زحمت کشان این عرصه، اضافه کرد: کتاب به عنوان میراثی پایدار نقش بسزایی در زندگی بشر دارد و افروختن هر شعله‌ای که نورش به کتاب و کتاب‌خوانی در سطح جامعه برسد امری شایسته و ستودنی است.

وی ادامه داد: باید فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی تبدیل به یک ارزش در جامعه شود و در این راستا نباید از هر کوششی چه در بطن خانواده و چه در سطوح کلان مدیریتی دریغ نکرد.

این گزارش می‌افزاید: اهدا کتاب در طول مسیر کتاب گردی به شهروندان گرگانی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از دیگر فعالیت‌های انجام‌شده در این برنامه فرهنگی و ترویجی بود.

گفتنی است آئین کتاب گردی از سه سال پیش و باهدف تأکید بر اهمیت نقش کتاب‌فروشان در سراسر کشور برگزار می‌شود و «من هم می‌آیم» شعار چهارمین دوره این آئین فرهنگی اعلام‌شده است.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.