» » برگزاری نشست خبری چهارمین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی استان گلستان

برگزاری نشست خبری چهارمین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی استان گلستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رمضان یازرلو ضمن قدردانی از حضور اصحاب رسانه استان به تشریح اهداف جشنواره پرداخت و گفت: فراهم کردن زمینه‌های به‌کارگیری و اشاعه نمادها، نشان‌ها و مؤلفه‌های هویت اسلامی ایرانی در عرصه پوشاک و توسعه فضای تعامل و همکاری میان فعالان صنعت پوشاک و ترغیب و تشویق طراحان لباس و کشف استعدادهای خلاق از اهداف برگزاری این جشنواره است.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بنیاد مد و لباس اسلامی ایرانی زیرمجموعه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است درنتیجه وجود کارگروه تخصصی مد و لباس در استان امری مهم و ضروری به شمار می‌آید.

وی افزود: راه اندازی کارگروه هدفمند مد و لباس در استان با حضور "استانداری"،" فرهنگ و ارشاد اسلامی"،"آموزش و پرورش"،" صنعت و معدن" و" صنف پوشاک" در دستور کار قرار دارد.

یازرلو از تشکیل نمایشگاه دائمی مد و لباس در استان خبر داد و گفت: همچنین در این دوره در نظر داریم آثار منتخب را پس از نمایش در مرکز استان در دو شهر " بندرگز " و "رامیان " به نمایش بگذاریم.

این مسئول استانی در خاتمه به برنامه‌ریزی برای ایجاد فضایی باهدف تبلیغ و ترویج مد و لباس اسلامی ایرانی اشاره کرد و گفت: در راستای حمایت از طراحان مد و لباس با مدیریت خود صنف و طراحان به دنبال راه‌اندازی پایگاهی در فضای مجازی هستیم.

گفتنی است چهارمین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی استان گلستان همراه با برپایی پنجاه و نهمین نمایشگاه مد و لباس فجر کشوری با همکاری مرکز علمی کاربردی علوم و فنون نوین گلستان و موسسه فرهنگی و هنری در بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.