» » اولین نشست تخصصی جشنواره موسیقی فجر 96 در استان گلستان

اولین نشست تخصصی جشنواره موسیقی فجر 96 در استان گلستان

صبح روز چهارشنبه 4 بهمن‌ماه 96 اولین نشست تخصصی جشنواره موسیقی فجر 96 در استان گلستان با حضور معاون هنری، رییس اداره هنری، مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رییس انجمن موسیقی استان گلستان و صاحب‌نظران و پیشکسوتان موسیقی در سالن اجتماعات این اداره کل تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رمضان یازرلو هدف از برگزاری این نشست تخصصی را برنامه‌ریزی، هدف‌گذاری و توجه به گروه‌های استانی و تشکیل گروه داوری و انتخاب آثار شرکت‌کننده در جشنواره موسیقی فجر در استان گلستان بیان داشت.

وی به کوشش‌های انجام‌شده توسط این اداره کل برای کاهش مشکلات و موانع سر راه هنرمندان اشاره کرد و گفت: در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره موسیقی ویژه اقوام در استان و برگزاری اولین جشنواره ملی آهنگ‌سازی با نام و یاد "استاد محمدرضا لطفی" هستیم و امیدواریم جایزه‌ای به نام استاد لطفی در این شهرستان و استان و در سطح ملی نام‌گذاری کنیم.

در ادامه این نشست رییس انجمن موسیقی استان گلستان به تدوین و تبیین سیاست‌های اثرگذار برای بیشتر دیده شدن گروه‌های استانی اشاره کرد و ابراز داشت: با توجه به حضور زیاد استارهای کشوری که بیشتر حضور آن‌ها جنبه تجاری دارند گروه‌های استانی کمتر دیده‌شده‌اند.

سهیل سرکرده رییس انجمن موسیقی استان گلستان مطالبی را پیرامون تشکیل ستاد اجرایی موسیقی فجر در استان به سمع حاضران رساند و در خاتمه جلسه، نحوه انتخاب و تقسیم‌بندی آثار بر اساس ژانر، تعیین زمان‌بندی بازبینی آثار، انتخاب افراد برای هیات بازبینی در دستور کار قرار گرفت.

گفتنی است جشنواره موسیقی فجر استان گلستان 11 تا 15 اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.