» » آیین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با حضور مسئولان استانی و دوستداران سینما در استان گلستان

آیین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با حضور مسئولان استانی و دوستداران سینما در استان گلستان

عصر روز جمعه 13 بهمن‌ماه آیین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با حضور مسئولان استانی و دوستداران سینما در پردیس سینمایی کاپری شهرستان گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و دبیر جشنواره در استان گلستان ضمن شکرگزاری به درگاه خداوند به‌پاس پرواز سیمرغ جشنواره فیلم فجر در آسمان گلستان، گفت: سینما زبانی گویا و مؤثر برای نشان دادن پیشینه‌ی غنی استان گلستان و رنگین‌کمان اقوام آن است.

وی ادامه داد: در صورت انس و الفت و همکاری بخش‌های دولتی و خصوصی و همراهی و همدلی اصحاب فرهنگ و هنر و عموم مردم می‌توان برای کاهش درد و رنج‌های اجتماعی و افزایش نشاط و امید در جامعه قدم‌های محکمی در تراز جمهوری اسلامی برداشت.

دبیر جشنواره افزود: در حال حاضر هر قدم و هر عملی در راستای افزایش نشاط و امید می‌تواند از مصادیق امر به معروف به شمار آید و گام برداشتن برای کاهش آلام جامعه مورد مطالبه‌ی خلق خدا و رضایت پروردگار است.

حجت‌الاسلام فضیلت ابراز داشت: برگزاری جشنواره فیلم فجر سبب ارتقاء سطح نشاط و امیدبخشی و ارزش‌آفرینی در بین صاحبان آثار سینمایی، بهره گیران از آثار و مخاطبان عام فرهنگ و هنر است و ما می‌توانیم از ظرفیت‌های فراگیر هنر و به خصوص سینما که موردتوجه و اقبال مردم است در راه توسعه و پویایی جامعه استفاده کنیم.

وی در خاتمه به مؤلفه‌های سینمای نشاط‌بخش و امیدآفرین اشاره کرد و گفت: به باور من این سینما مبتنی بر شور و شعور، اخلاق و ادب و معرفت افزایی و محرک و مشوق انسان برای گذر از خاک به افلاک است و نیز سینمایی است که فاصله هست های ما را با بایدهایمان را به‌دوراز سپید یا سیاه نمایی به ما نشان می‌دهد و سینمایی است که ما را در راستای بهبود وضعیت کنونی تشویق و ترغیب می کند و مهرورزی را نه در شعار و نه در قالب استفاده‌های ابزاری سیاسی بلکه در قالب یک نیاز ضروری ترویج می کند و مبلّغ نوش بودن برای یکدیگر و نافی نیش بودن برای همدیگر باشد.

گفتنی است پخش کلیپ جشنواره،کلیپ یادبود هنرمند فقید "محمدهادی نامور راد" و ارائه گزارش فعالیت‌ها توسط دبیر اجرایی جشنواره از دیگر برنامه‌های اجراشده در آیین افتتاحیه بود.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.