» » جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان گلستان

جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان گلستان

 صبح روز شنبه 5 اسفند ماه جلسه شورای توسعه فرهنگی قرآنی استان گلستان با حضور نماینده ولی فقیه در گلستان ، استاندار گلستان و اعضا شورا در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در ابتدای جلسه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن ارائه گزارش جلسات شورای قرآنی، گفت: هدف از برگزاری این جلسه بررسی 7 طرح نهایی از میان 30 طرح  ارائه شده به کارگروه سه گانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان است.

در ادامه حجت الاسلام علی اصغر فضیلت پیشنهاد برگزاری جلسات به صورت فصلی را ارائه داد و افزود: امید است برای سال 97 طرح های قرآنی با رویکرد آسیب های اجتماعی ارائه شود.

بر اساس این گزارش: در ادامه جلسه نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان گرگان ضمن تاکید به انجام طرح های کاربردی ملموس و مردمی، اظهار داشت:  باید فعالیت ها به گونه ای باشد که تجلی قرآن و تاثیر آن را در بطن جامعه حس کنیم.

حضرت آیت الله نورمفیدی، افزود: شایسته است معلمان قرآنی مزین به اخلاق قرآنی باشند و لزوم توجه به سبک زندگی قرآنی برای کودکان و نوجوان امری ضروری است.

دکتر هاشمی استاندار گلستان نیز در خاتمه با تاکید به محتوا سازی، گفت: به جای پراکندگی و توجه به موضوعات مختلف، بر روی یک یا دو موضوع مشخص؛ عمیق و کامل کار شود تا شاهد نتایج بهتری باشیم و دست آوردهای آن به درد استان چند قومیتی ما بخورد.

شایان ذکر است شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان شامل سه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهس و تبلیغ و ترویج است.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.