» » نشست خبری جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان برگزار شد

نشست خبری جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان برگزار شد

ظهر روز چهارشنبه 9 اسفندماه نشست خبری جشنواره موسیقی آوای فجر گلستان با حضور مدیرکل و معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رییس انجمن موسیقی استان و اصحاب رسانه گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت ضمن قدردانی از حضور اصحاب رسانه و حامی مالی جشنواره شرکت آوای گلستان، ابراز داشت: موسیقی مرز زبانی و جغرافیایی ندارد و به عنوان یک فرصت فرهنگی می‌توان به آن پرداخت.

وی ادامه داد: در همه هنرها و حتی موسیقی به بخشی نگری مبتلا هستیم و امیدوارم با همدلی و هم‌افزایی و توجه به استانداردهای آموزشی بتوانیم غباری که بر روی این هنر اصیل گرفته را پاک‌کنیم و با حمایت و نظارت صحیح و توسعه محور فضایی مناسب برای رشد و بالندگی هنر موسیقی استان را فراهم آوریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن اشاره به غیررقابتی بودن جشنواره، اظهار داشت: 36 گروه بومی استان در قالب 10 گروه پاپ، 15 گروه سنتی و مقامی، 3 گروه کوبه‌ای، 3 گروه ارکسرال، 5 گروه کلاسیک به صورت صحنه‌ای و 3 گروه موسیقی محلی به صورت میدانی و فضای باز و یک گروه موسیقی پاپ کشوری در این دوره از جشنواره حضور دارند.

این مدیر استانی به برگزاری نمایشگاه عکس‌های قدیمی از هنرمندان موسیقی و رونمایی از 7 عنوان کتاب و آلبوم موسیقی اشاره کرد و ادامه داد: 2 کارگاه آموزشی با حضور اساتید کشوری برای این جشنواره پیش‌بینی‌شده است و نیز به‌طور همزمان در شهرستان‌های کردکوی، بندر ترکمن و گنبدکاووس اجرای موسیقی نواحی خواهیم داشت.

وی در خاتمه ایجاد عرصه دیده شدن و فضای بروز استعدادها ، فرصت انتقال تجربه و دانش افزایی برای هنرمندان ، ایجاد نشاط و امید افزایی برای جامعه را به عنوان سیاست دستگاه در برگزاری این رخداد هنری برشمرد و اظهار داشت: حمایت از توسعه و اقتصاد گروه‌های بومی از دغدغه‌های این اداره کل است که در سال آتی بدان توجه بیشتری نشان خواهیم داد.

در ادامه این نشست رمضان یازرلو معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان نیز مطالبی را پیرامون سیاست‌ها و چشم‌انداز موسیقی در سال آینده ابراز داشت و گفت: حمایت از گروه‌های موسیقی استانی و رشد و ارتقاء اجرا تا بیش از 30 عنوان در سطح استان، توجه به بخش آموزش و تأیید صلاحیت اساتید در آموزشگاه‌ها، حمایت و تولید آلبوم موسیقی اقوام و بروز رسانی شورای نظارت بر آموزشگاه‌ها از برنامه‌های معاونت هنری در سال 97 است.

در پایان نشست سهیل سرکرده رییس انجمن موسیقی استان گلستان نیز با تأکید حمایت همه‌جانبه از گروه‌های فعال و توانمند استانی، گفت: آثار این دوره از جشنواره توسط 27 داور با دقت مورد ارزیابی قرار گرفت و با نگاهی حمایتی و باهدف ایجاد فرصت و فضایی برای دیده شدن هیچ گروهی حذف نشد و امیدواریم با حمایت مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و هنرمندان گام‌های مؤثرتری را برای موسیقی استان برداریم.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.