» » برگزیدگان نخستین جشنواره شعر "خلیج گرگان" معرفی شدند

برگزیدگان نخستین جشنواره شعر "خلیج گرگان" معرفی شدند

عصر روز چهارشنبه 9 اسفندماه 96 برگزیدگان نخستین جشنواره شعر "خلیج گرگان" با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و محیط‌زیست و دیگر مسئولان و هنرمندان استانی و شهرستانی  در آیین اختتامیه این رخداد فرهنگی و ادبی معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ۹۸ اثر در ۲ بخش آزاد و کلاسیک به زبان‌های طبری و ترکمنی به دبیرخانه نخستین جشنواره استانی شعر خلیج گرگان ارسال شد.

بر اساس این خبر: در داوری آثار شاخص‌هایی از قبیل رعایت اصول شعری، نوآوری، نوگرایی و پرورش موضوع، توجه به عنصر زبان، استفاده از ظرفیت معنایی جدید و گسترش مفاهیم، پیام و ارائه راهکار و همخوانی شعر با محورهای جشنواره مدنظر بوده است.

این خبر می‌افزاید: در بخش شعر کلاسیک "شعبانعلی یازرلو" و "قاسم بای" هر دو از رامیان و "ابوالحسن نظری" از بندرگز به ترتیب اول تا سوم شدند و "علی ابری" از علی‌آباد کتول، "محمدحسین صفری" از گنبد و "علی اصغر روز پیکر" از کردکوی به ترتیب عناوین اول تا سوم را در بخش شعر آزاد کسب کردند. همچنین در این مراسم از "احسان احمدی" برای ارائه ترانه فارسی، "سید رضی علوی" در بخش شعر طبری کلاسیک و "منصور طبری" از گنبد در بخش شعر کلاسیک ترکمنی تجلیل شد.

گفتنی "علی‌اکبر آغاسیان" از گنبدکاووس، "قدسی براتی" از گرگان، "رحیم افضلی راد" از کردکوی، "یدالله صحنه" از آق‌قلا، "فرهاد قربان زاده" از بندر ترکمن و "فرامرز احمدی" از بندرگز داوری نخستین جشنواره استانی شعر "خلیج گرگان" به میزبانی شهرستان بندرگز را بر عهده داشتند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.