» » آیین رونمایی کتاب "تاریخ عکاسی استرآباد و گرگان"

آیین رونمایی کتاب "تاریخ عکاسی استرآباد و گرگان"

عصر روز چهارشنبه 16 اسفند ماه با حضور معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و پیشکسوتان و هنرمندان جوان عکاسان استان از کتاب "تاریخ عکاسی استرآباد و گرگان" به قلم "علیرضا شهابی" رو نمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در ابتدای این مراسم معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن قدردانی از مولف کتاب، ابراز داشت: در حوزه فرهنگ و هنر به صورت تخصصی با کمبود پژوهش های کاربردی روبرو هستیم.

رمضان یازرلو ادامه داد:تداوم امر پژوهش و تالیف کتاب در حوزه فرهنگ و هنری امری شایسته است و این اداره کل آمادگی حمایت برای چاپ و نشر آثار فاخر را دارد.

بر اساس این گزارش: در ادامه این آیین "محمود اخوان" پژوهشگر نام آشنا و جوان گلستانی پیرامون تاریخچه شکل گیری هنر عکاسی در منطقه استرآباد مطالبی را ابراز داشت و گفت:  با مراجعه به تاریخ در ادوار مختلف حضور عکاس های مختلفی را در منطقه شاهدیم که به عنوان نمونه می توان از "عبداله میرزا قاجار" در سال 1268 هجری شمسی یاد کرد که به دستور ناصرالدین شاه به منطقه آمد و عکاسی کرد.

گفتنی است در پایان پس از معرفی کتاب و روند پژوهش توسط مولف از کتاب "تاریخ عکاسی استرآباد و گرگان" با حضور مسئولان و هنرمندان رونمایی شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.