» » آیین تجلیل از خادمان و فعالان نماز در عرصه فرهنگ و هنر استان گلستان

آیین تجلیل از خادمان و فعالان نماز در عرصه فرهنگ و هنر استان گلستان

صبح روز شنبه 19 اسفند ماه  آیین تجلیل از خادمان و فعالان نماز در عرصه فرهنگ و هنر استان گلستان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، مشاور استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز استان گلستان و دیگر مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در سالن نگاه تالارفخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در ابتدای مراسم "قاسم محمدی" مشاور استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز استان گلستان ضمن قدردانی ویژه از مدیرکل، معاونت ها و کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد گلستان به پاس تلاش و مساعی فراوان در توسعه فرهنگ نماز، ابراز داشت: نماز مدادی است که حسنات را می نویسد و بدی ها را پاک می کند و فرصتی ارزشمند برای پالایش روح انسان است.

وی با اشاره به مسئله  آسیب های اجتماعی در جامعه، ادامه داد: تهدید فضای مجازی را می توان با ترویج فرهنگ نماز به فرصت تبدیل کنیم.

در ادامه برنامه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای سخن با قرائت شعری از دفتر دوم  مثنوی معنوی مولانا، گفت: مسجد یک شکل ظاهری و جسمانی دارد و مولانا مسجد را تمثیلی از وجود هر‌ انسانی‌ می‌گیرد که‌ شایستگی‌ نام‌ خانه خدا و تجلّی زیـبایی‌های‌ الهـی را دارد به شرط آن که وجود خـویش را از هـرگونه دروغ و دغل پاکـ‌ سـازد.

حجت الاسلام علی اصغر فضیلت، تصریح کرد: نماز خواندن هم فقط اقامه تنها نیست بلکه به جانمایه و  ماهیت نماز باید پی برد و بدان توجه نشان داد و اثرات آن در زندگی نمود پیدا کند.

بر اساس این گزارش: در پایان مراسم از "حجت الاسلام مصطفی برغمدی" هنرمند عرصه نویسندگی،"مرضیه ملکیان" هنرمند عرصه شعر، "کریم دیلمی معزی" هنرمند عرصه فیلم، "علی رشیدی" هنرمند تجسمی، "عبداله فرخی" عرصه رسانه و سردبیر هفته نامه التیام، "حجت اله نوروزی" در حوزه نشر و مدیر مسئول انتشارات نوروزی، "حجت الاسلام جلال الدین هاشمی" امام جماعت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و از "طیبه رجنی" ، "سید رمضانعلی امیرلطیفی" ، "علی اکبر حسام"، "محمد زمان طالبی" ، "محمد کابوسی" به عنوان کارکنان فعال در عرصه نماز با اهدا هدیه تجلیل شد.

گفتنی است شعر خوانی با موضوع نماز، مدیحه سرایی در وصف حضرت فاطمه (س) و قرعه کشی و اهدای جوایز مسابقه کتاب خوانی با موضوع نماز از دیگر برنامه اجرا شده در مراسم تجلیل بود.

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.