» » استاد لطفی سرمایه ی اندیشه ساز عالم موسیقی

استاد لطفی سرمایه ی اندیشه ساز عالم موسیقی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در آیین یادمان سالروز کوچ قلندر موسیقی ایران استاد محمد رضا لطفی از  خدمات استاد فقید به هنر ایران اسلامی یاد کرد و گفت: استاد لطفی از سرمایه های اندیشه ساز در عالم موسیقی این مرز و بوم بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی حجت الاسلام فضیلت در ادامه به مسئله خودبیگانگی و سرمایه سوزی اشاره کرد و افزود: انسان پربها ترین سرمایه جهان هستی است و همچون سکه دارای دو روی هویتی است و بشر در طول تاریخ فراز و فرود های فراوانی را تجربه کرده است.

وی با یادآوری مسئله جهل که باعث سرمایه سوزی در تاریخ بشر شده است، گفت:نکوداشت سرمایه های معنوی ،میراث فرهنگی و هنری و تولیدکنندگان آثار و کالاهای فرهنگی و اندیشه سازانی همچون استاد لطفی گامی موثر در راستای پیشگیری از جریان منحوس سرمایه سوزی در طول تاریخ است و  هر قدم یا قلمی در این راه شایسته تقدیر است.

وی در خاتمه، اظهار داشت:این گونه پاسداشت ها؛ اسباب پیشگیری از پدیده شوم انقطاع بین نسلی با اندیشه سازان را فراهم می آورد و موجب اقتدار فرهنگ ملک و مملکت می شود.

گفتنی است چهارمین یادمان سالروز کوچ قلندر موسیقی ایران استاد محمد رضا لطفی در روز جمعه 14 اردیبهشت ماه در تالارفخرالدین اسعدگرگانی برگزار شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.