» » صدای سازش را شنیدم و شیفته ی قافله سالار موسیقی شدم

صدای سازش را شنیدم و شیفته ی قافله سالار موسیقی شدم

"اردشیر کامکار "در چهارمین یادمان سالروز کوچ قلندر موسیقی ایران استاد محمد رضا لطفی، گفت: هیچ وقت فکر نمی کردم از زمانی که با لطفی آشنا شدم و سازش را شنیدم و شیفته سازش شدم یک روزی فرا برسد که بیایم و در سالگرد درگذشت قافله سالار موسیقی در زادگاهش صحبت کنم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، اردشیر کامکار، افزود: هنوز باور ندارم که این استاد بزرگ از بین ما رفته است هر چند که جسمش رفته  ولی روحش و اندیشه هایش در بین ما زنده است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های گسترده استاد لطفی، ادامه داد: وی کوشید با ظرافتی ستودنی قطعاتی که از گذشته ها و دوره قاجر به ما ارث رسیده بود را با شیوه و لهجه بهتری اجرا کند و توانست با این کارش پلی ارتباطی بین موسیقی قاجار و جوان هایی که در این عصر زندگی می کنند پدید بیاورد و در قلب جوانان جایی پیدا کند.

کامکار با مرور شیوه نوازندگی و صلابت مضراب های استاد لطفی، به عنوان نمونه قطعه داروگ را یادآور شد و گفت:وی با مهارت توانست در این قطعه بین موسیقی سنتی و شعر نو تطبیق ایجاد کند.

اردشیر کامکار در خاتمه عشق به کار را از ویژگی های استاد لطفی برشمرد و گفت:تلاش شبانه روزی و عشق به کار و تحقیق و مطالعه از جمله ویژگی های فراموش نشدنی استاد محمد رضا لطفی بود.

گفتنی است چهارمین یادمان سالروز کوچ قلندر موسیقی ایران استاد محمد رضا لطفی با حضور مهمانان شاخص ملی و پیشکسوتان و علاقه مندان موسیقی در روز جمعه 14 اردیبهشت ماه در تالارفخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.