» » پیام حضرت آیت الله نورمفیدی به مناسب مراسم نکوداشت مختومقلی فراغی

پیام حضرت آیت الله نورمفیدی به مناسب مراسم نکوداشت مختومقلی فراغی

حجت الاسلام علی اصغرفضیلت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان پیام حضرت آیت الله نورمفیدی به مناسب مراسم نکوداشت مختومقلی فراغی را قرائت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در متن این پیام آمده است: آرزوی بهره مندی از برکات ماه شعبان المعظم و کسب آمادگی ورود به شهر رمضان را برای همه عزیزان دارم.

مختوم قلی فراغی اگر چه به لحاظ معیارهای ظاهری متعلق به خطه خرم گلستان است ولی به لحاظ پرداختن به ارزش های متعالی انسانی الهی، شایسته است که او را فراتر از یک قومیت بدانیم.

اشعار عرفانی این شاعر مسلمان و مردمی که حاکی از شوریده حالی و شیدایی اوست و در عین حال به دلیل خالی بودن از پیچیدگی و تکلف های متداول و متعارف در صناعت شعر، سبب شده است تا شعر او در قلوب همه کسانی که گرایش به ارزش های فطری، الهی و انسانی دارند جای بگیرد و اشعار وی در بین مردم زمزمه شود.

مختومقلی با نام بردن از ائمه اطهار علیهم السلام هم مراتب ارادت و خلوس خود را به خاندان پیامبر رحمت(ص) را بیان کرده و هم رمز اتصال، اتحاد اسلامی و انسجام ملی را تبیین نموده است.

اینجانب برگزاری مراسم بزرگداشت ٢٨٥مین سالگرد تولد شاعر شهیر ترکمن را نشانه وحدت و همبستگی و اشاعه ارزش های اسلامی می دانم و اعتقاد دارم در پناه این اتحاد می توان انسجام و یکپارچگی شیعه و سنی و ملت ایران را در داخل و خارج به نیکی تبلیغ و ترویج کرد.

از همه کسانی که در برگزاری مراسم ارزش گذاری به مقام این شاعر متعهد سهیم هستند از جمله: استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهروندان گلستان تقدیر و تشکر می نمایم.

توفیق الهی برای همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

گفتنی است مراسم نکوداشت مختومقلی فراغی در روز پنج شنبه ٢٠ اردیبهشت ماه در روستای "آق توقای" شهرستان مراوه تپه برگزار شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.