» » دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با شاعر پیشکسوت گرگانی

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با شاعر پیشکسوت گرگانی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به همراه مسئول روابط عمومی آن اداره به دیدار شاعر پیشکسوت گرگانی و نام آشنای استان گلستان در غروب چهارشنبه 23 خرداد ماه رفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان حجت الاسلام علی اصغر فضیلت به دیدار"پرویز کریمی" شاعر پیشکسوت گرگانی، متبحر در قالب های شعری سپید، قطعه، غزل و رباعی و از پیشگامان شعر نیمایی در شمال کشور رفت.

این خبر می افزاید: در این نشست حجت الاسلام فضیلت ضمن قدردانی از زحمات بی شائبه و تاثیرگذار استاد کریمی بر شعر استان، تعداد 150 جلد از مجموعه شعر "طنین تندر" را خریداری و قول پیگیری و چاپ مجموعه شعر "آبشار ابریشم" ایشان را در سال جاری دادند.

این خبر ادامه می دهد: پرویز کریمی متولد 1318 در محله سرچشمه گرگان و از پیشگامان غزل نوی ایران است که اشعار او در نشریات مطرحی چون "خوشه" به سردبیری احمد شاملو، "فردوسی" به مدیریت عباس پهلوان، "تماشا" به سردبیری منوچهر آتشی، "روشنفکر" به صفحه گردانی فریدون مشیری و " بازار" گیلان به دبیری محمدتقی صالح پور به طبع رسیده است .

شایان ذکر است انتشار کتاب مجموعه اشعار "پرچین" توسط وی با پشتیبانی نشر پندار تهران در بهار سال 1351 در واقع به نوعی میوه ی شعر و ادب معاصر گرگان در عرصه شعر نو و سپید فارسی بود که بی تردید تأثیری شگرف در شکل گیری فصلی نو در جامعه ادبی گرگان داشته است.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.