» » عید فطر؛ جشن عبودیت و عید پاکیزگی و طهارت انسان ها است

عید فطر؛ جشن عبودیت و عید پاکیزگی و طهارت انسان ها است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن عید سعید فطر، گفت: عید فطر؛ جشن عبودیت و عید پاکیزگی و طهارت انسان ها از آلودگی های فکری و رفتاری است تا از این رهگذر، به فطرت اصلی و حقیقی خویش بازگردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت ضمن خواندن قطعه شعر "بگذشت مه روزه عید آمد و عید آمد/بگذشت شب هجران، معشوق پدید آمد" ، افزود: عید فطر نمادی دیگر از وحدت مسلمانان است و روزی به شمار می آید که همه مسلمانان جهان در کنار یکدیگر به درگاه خداوند هستی بخش به نماز می ایستند و با اظهار کوچکی در برابر عظمت بی منتهای خداوند بزرگی می یابند و  کام خود را با حلاوت ذکر او شیرین می کنند.

فضیلت با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص) پیرامون عید فطر، اظهار داشت: رسول مهربانی حضرت محمد مصطفی (ع) عید فطر را  هدیه ای از سوی خداوند به مردان و زنان امتش دانست که  تا پیش از آن باریتعالی به هیچ کس نداده بود.

وی در خاتمه عید سعید فطر را روز شکوفایی استعدادهای معنوی و روحانی سعادت مندان روزه دار برشمرد و گفت: در مکتب پرفیض ماه مبارک رمضان، فطرت آدمی جان گرفته و به صحنه زندگی قدم می گذارد و استعدادهای معنوی بشر شکوفاتر می شود.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.