» » همایش حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان رامیان

همایش حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان رامیان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رامیان از برگزاری همایش حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در آن شهرستان خبر داد و گفت: فرهنگ سازی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، زمینه پویایی اقتصاد و رشد تولیدات داخلی را فراهم می آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، ابراهیم راهداری افزود: این همایش در ساعت ١٠ صبح روز یک شنبه ١٠ تیر ماه ٩٧ در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رامیان و با حضور مسئولین شهرستان، اصناف و کارآفرینان برگزار شد .

وی ادامه داد: در این همایش سالاری فرماندار شهرستان رمز بقای هر فرهنگ ، کشور  و تاریخی  را در حمایت از کالا ، خدمات و تولیداتش دانست و  حمایت از کالا و تولیدات داخلی را راهکاری مناسب برای جلوگیری از بیکاری برشمرد.

سالاری ادامه داد :با خرید کالای خارجی و بلاخص کالای قاچاق تعداد بیکاران را افزایش داده و چرخ اقتصاد کشور را نیز از کار می اندازیم .

این گزارش می افزاید: در این همایش لکزایی رئیس اجرای احکام تعزیرات حکومتی گنبد کاووس  ضمن تشریح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ضرورت برنامه ریزی در جهت ترغیب عموم مردم برای استفاده از کالای ایرانی تاکید کرد.

در ادامه برنامه سخنران ویژه همایش سروان علیشاهی رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی استان گلستان گفت : قاچاق کالا و ارز پدیده ای است که علاوه بر آثار سوء اقتصادی به عنوان یک چالش اقتصادی و اجتماعی مورد نظر قرار می گیرد و این جرم از مواردی است که به اقتصاد جامعه هزینه های زیادی را متحمل می کند و تجارت آزاد را مورد تهدید قرار می دهد .

وی در خاتمه اظهار داشت : قاچاق کالا و ارز آثار مخربی بر روی درآمدهای گمرگی و مالیاتی کشور دارد و باعث خروج ارز از کشور ، بیکاری و کاهش تولیدات داخلی می شود .

شایان ذکر است پخش کلیپ حمایت از کالای ایرانی و تیزرهای قاچاق کالا از دیگر برنامه های اجرا شده در این همایش فرهنگی بود.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.