» » دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با نماینده بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با نماینده بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری با "علی ثابت نیا" نماینده بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) و مدیرعامل انجمن موسیقی ایران با هدف برگزاری دهمین جشنواره پویانمایی رضوی و برپایی جشنواره موسیقی ترکمن دیدار و گفتگو کرد.

این خبر می افزاید: علی ثابت نیا تولید پویا نمایی را زمان بر و پرهزینه دانست که نیازمند توجه و حمایت سازمان ها و نهاد ها و بخش های خصوصی آشنا به امور است.

وی به کمبود فیلمنامه فاخر در این حوزه اشار کرد و ادامه داد: تربیت هنرمندان توانمند و حمایت ویژه از این هنر امری ضروری برای توسعه و تعالی این صنعت در ایران است

ثابت نیا با اشاره به شعار بنیاد امام رضا ( امام رضا اسوه اخلاق و گفتگو) به برنامه ریزی و برگزاری جشن موسیقی ترکمن در استان گلستان به مناسبت دهه کرامت با الهام از اشعار مختوم قلی فراغی پرداخت و اظهار داشت: شخصیت مختومقلی فراغی یک ظرفیت در استان گلستان و یک الگو و نخ تسبیح وحدت اقوام به شمار می آید.

در ادامه این نشست عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن عرض ارادت ویژه خود به ساحت امام رضا(ع) آموزش و تولید فیلم نامه خوب را الویت اداره کل اعلام کرد و افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی و توجه به ظرفیت فضای مجازی در بسط و توسعه پویانمایی از برنامه های این اداره کل در سال جاری است.

وی اشعار مختوم قلی فراغی شاعر پرآوازه ترکمن ایرانی را  وحدت آفرین و آموزنده دانست و تصریح کرد:برپایی جشنواره هایی از این دست فرصتی مغتنم  برای وحدت و همدلی بیشتر است.

گفتنی است دهمین جشنواره ملی پویا نمایی رضوی آبان ماه سال جاری به میزبانی استان گلستان برگزار می شود.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.