» » نشست تخصصی کانون مد و لباس انجمن هنرهای تجسمی استان گلستان با موضوع "مد ، مدلینگ و استایلینگ" برگزار شد

نشست تخصصی کانون مد و لباس انجمن هنرهای تجسمی استان گلستان با موضوع "مد ، مدلینگ و استایلینگ" برگزار شد

نشست تخصصی کانون مد و لباس انجمن هنرهای تجسمی استان گلستان با موضوع "مد ، مدلینگ و استایلینگ" با حضور طراحان لباس، عکاسان ، مدرسین دانشگاه و هنرمندان صنایع دستی و علاقه مندان در عصر روز دوشنبه 8 مرداد در محل آموزشگاه مفید برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در ابتدای نشست سمانه شهری نژاد مسئول کانون مد و لباس و عضو هیات مدیره انجمن هنرهای تجسمی استان گلستان پیرامون اهمیت پوشاک در جامعه ایرانی و نقش دانشگاهیان و پژوهشگران در توسعه و آگاهی بخشی و ارتباط بین رشته ای در حوزه طراحی لباس و عکاسی و مد مطالبی را به سمع حاضران رساند.

این گزارش می افزاید: در ادامه نشست "غزل شقایق" دانش آموخته طراحی لباس و سخنران نشست ضمن تبیین جایگاه مد و پوشاک که امروزه به عنوان یک صنعت شناخته می شود، گفت:  آگاهی از جایگاه مد و پوشاک  و جامعه کمک شایانی به اقتصاد هنر می کند .

وی سپس به تعریف اصطلاحات و واژگان کاربردی این صنعت پرداخت و لزوم آشنایی و آگاهی از جامعه شناسی، روان شناسی،عناصر بصری و ... را از جمله مباحث مهم و ضروری در این مسیر معرفی کرد.

شقایق با تاکید به توجه طراحان به قوانین جاری پوشش در کشور، اظهار داشت: آگاهی و رعایت معیارها امری مهم بوده و شایسته است طراحان و استایلینگ ها بدانند که در چه شرایطی و برای چه مناسبتی یک پوشش را عرضه یا پیشنهاد دهند.

وی در خاتمه به مشاغلی که با طراحان لباس و استایلینگ ها در ارتباط است پرداخت و گفت: عکاسی به عنوان یکی از این مشاغل نقش بسزایی در رشد و توسعه این صنعت و آگاهی بخشی در مسیر گفتمان سازی مد و لباس مناسب در جامعه ایرانی دارد.

شایان ذکر است این جلسه سومین نشست از سلسله برنامه های کانون مد و لباس انجمن هنرهای تجسمی استان گلستان بود و در جلسات پیشین به مباحث"طراحی لباس مفهومی" و "طراحی لباس تئاتر" پرداخته شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.