» » نخستین جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی بزرگداشت شاعر فرهیخته ترکمن "دولت محمد بال قزل " برگزار شد

نخستین جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی بزرگداشت شاعر فرهیخته ترکمن "دولت محمد بال قزل " برگزار شد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرترکمن از برپایی نخستین جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی بزرگداشت شاعر فرهیخته ترکمن "دولت محمد بال قزل " با حضور جمعی از صاحب نظران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، میرزا علی قزل ضمن اعلام این خبر، افزود: "دولت محمد بال قزل " آخرین  فرزند خانواده  و متولد سال 1852 میلادی در روستای پنج پیکر است و چون برادران بزرگترش از کودکی او را بالی صدا می کردند امروزه وی را با نام "دولت محمد بالی قزل " شناخته می شود.

وی ادامه داد: بیشتر شعر های دولت محمد در مورد مشکلات زندگی مردم بوده و این اشعار را به موسیقی در می آورد و  آن ها را با ساز می خواند.

قزل افزود:این نشست به همت و پیشنهاد انجمن چاوش صحرا شهرستان و با حضور جمعی از فعالان فرهنگ وادبیات ترکمن از جمله "مشهد قلی قزل" ، " نازمحمد اونق" ، "تنقر قلی یلقی" ،  "نظر محمد گل محمدی" ، "عبدالحمید آخوندی" ،"حاجی بردی ایری" برگزار شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرترکمن در خاتمه گفت: در این جلسه ضمن بررسی و ارائه نقطه نظرات در خصوص چگونگی برگزاری این بزرگداشت مقرر شد بزرگداشت این شاعر نامی ترکمن در اسفند ماه ٩٧ برگزار شود .

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.