» » آیین اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان گلستان برگزار شد

آیین اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان گلستان برگزار شد

آیین اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان گلستان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و جمع کثیری از هنرمندان پیشکسوت و جوان و هنردوستان در عصر روز پنج شنبه 15 شهریور ماه در سالن اصلی تالارفخرالدین اسعدگرگانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، با پخش کلیپی از زندگی و آثار هنرمند فقید "عطاالله صفرپور" ، اجرای قطعه ای موسیقی توسط هنرمند گلستانی "محمود یوسفی"  و هنرنمایی و سیاه بازی " یاسین رضوانی" آیین اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان گلستان آغاز شد.

در ادامه مراسم عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با حضور در جایگاه ضمن ادای احترام به زنده نام "عطاالله صفرپور" و قدردانی از تلاش و مساعی هنرمندان و عوامل اجرایی جشنواره، مطالبی را درباره ظرفیت و پتانسیل تاتر در بیان اندیشه ها و تاثیر مستقیم بر روی مخاطب ابراز داشت.

سپس "محمد حسن رستمانی" رییس انجمن هنرهای نمایشی گلستان به ارائه گزارش عملکردی از فعالیت های انجمن و ستاد جشنواره پرداخت و "فارس باقری" یکی از داوران جشنواره با کلامی صمیمی نکاتی را پیرامون امر آموزش و آموزشی پذیری هنرمندان، توجه و بهره مندی از ظرفیت دانش آموختگان و با تجربه ها و ارتباط برقرار کردن با مردم از طریق اجراهای مستمر به سمع حاضران در سالن رساند.

این گزارش می افزاید: اجرای استندآپ کمدی توسط " علی غریب" و دف نوازی به سرپرستی "زهرا یوسفی" از دیگر برنامه های آیین اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان گلستان بود.

در خاتمه "محسن قصابیان" یکی دیگر از اعضای هیات داوران، نتایج و اسامی برگزیدگان جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد:

پوستر و بروشور: ضمن تقدیر از طراح پوستر نمایش "دشمن خدا" لوح تقدیر این بخش به همراه جایزه نقدی به " رضا پورتراب زاده" طراح پوستر نمایش " جای امن" از شهرستان گرگان اهدا شد.

طراحی نور: در این بخش لوح تقدیر و جایزه نقدی به "حمید مصدق" طراح نور نمایش "مرجن" از بندرترکمن اهدا شد.

طراحی گریم: لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به "زهرا تبرسایی"طراح گریم نمایش "امیرکبیر 2018" اهدا شد.

طراحی لباس: در این بخش ضمن تقدیر از طراح لباس نمایش "گلماه" جایزه نقدی و لوح تقدیر به "رضا پورتراب زاده" برای نمایش "امیرکبیر 2018" اهدا شد.

طراحی صحنه: هیات داوران ضمن تقدیر از طراح صحنه نمایش"باغ وحش جهانی" جایزه نقدی و لوح تقدیر خود را به "کمال جعفری" برای طراحی نمایش "مرجن" اهدا کرد.

موسیقی: جایزه نقدی و لوح تقدیر این بخش به گروه موسیقی "مترونوم وویس" برای نمایش "امیرکبیر 2018" اختصاص یافت.

همچنین از دو بازیگر نوجوان "ملیکا البرزی" و "مارال سینه سپهر"  به خاطر هنرنمایی به یاد ماندنی با اهدای جایزه نقدی و لوح تقدیر قدرانی به عمل آمد.

بازیگری زن: ضمن تقدیر از "زهرا یوسفی" بازیگر نمایش "گلماه" و "فاطمه پاشایی" بازیگر نمایش "جای امن" جایزه سوم بازیگری به همراه لوح تقدیر و هدیه نقدی به "هانیه یوسفی" برای ایفای نقش در نمایش "گلماه" اختصاص یافت.

رتبه دوم بازیگری به همراه لوح تقدیر و هدیه نقدی به "باران سلمانی" برای نمایش "مرجن" و رتبه اول به همراه جایزه نقدی و لوح تقدیر به طور مشترک به "زهرا تبرسانی" و " آسا خلیقی" برای ایفای نقش در نمایش "امیرکبیر 2018" اهدا شد.

بازیگری مرد: هیات داوران در این بخش جایزه سوم بازیگری و لوح تقدیر و جایزه خود را به "امیرمحمد درویش" برای بازی در نمایش"دشمن خدا" اهدا کرد.

رتبه دوم مشترک بازیگری به همراه لوح و جایزه نقدی به طور مشترک به "یاسین رضوانی" برای بازی در نمایش های "جای امن و باغ وحش جهانی" و "محمد عقیلی" بازیگر نمایش "امیرکبیر 2018" اهدا شد.

رتبه اول بازیگری همراه با لوح و جایزه نقدی این جشنواره نیز به طور مشترک به "پورنیک کاوش" و "محمد حسین صفایی" برای نمایش "دشمن خدا" تقدیم شد.

نمایشنامه نویسی: رتبه سوم به همراه جایزه نقدی به "عماد رجبلو" برای نمایشنامه "دشمن خدا" ،  رتبه دوم "بهرام ایری" برای نمایشنامه "مرجن" و  رتبه اول برای نمایش "باغ وحش جهانی" به بهمن ولیان اهدا شد.

کارگردانی: در این بخش رتبه سوم مشترک به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی به " رضا پورتراب زاده و رهبان مسلمی عقیلی" کارگردانان نمایش "امیر کبیر 2018" اهدا شد و رتبه دوم کارگردانی را "عماد رجبلو" برای "دشمن خدا" کسب کرد.

رتبه اول کارگردانی این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به " رسول اونق" کارگردان نمایش "مرجن" اهدا شد.

هیات داوران در پایان  دو نمایش "دشمن خدا" از گرگان و " مرجن" از شهرستان بندرترکمن را شایسته حضور در مرحله بعد انتخابی جشنواره تئاتر فجر اعلام کردند.

شایان ذکر است بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان گلستان از تاریخ 13 تا 15 شهریور ماه 97 در تالارفخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.