» » برپایی مراسم بزرگداشت سیّدالسّاجدین حضرت امام زین العابدین (ع) در آزادشهر

برپایی مراسم بزرگداشت سیّدالسّاجدین حضرت امام زین العابدین (ع) در آزادشهر

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آزادشهر از برپایی مراسم بزرگداشت حضرت امام سجاد(ع) در روز شنبه 31 شهریور ماه 97 در آن شهرستان خبر داد و گفت: امام زین‌العابدین(ع) اسوه عبادت و بندگی است و جوانان ما باید با تحقیق و پژوهش در زندگی این امام معصوم ، ایشان را الگویی برای زندگی خود قرار داده تا دچار انحرافات اعتقادی و سیاسی نشوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، طیبه رجنی با بیان اینکه  شخصیت امام سجاد(ع) در واقع شامل سه بعد سیاسی، اجتماعی و عبادی است، افزود: این مراسم بزرگداشت به منظور تبیین سیره علمی،عملی و ابعاد شخصیت نورانی علی بن الحسین (ع) همزمان با شب شهادت این حضرت در مسجد صاحب الزمان(عج) آزادشهر برگزار شد.

وی اظهار داشت: مداحی، مرثیه سرایی،سخنرانی ، اهداء هدیه به نوجوانان و جوانانی که در مراسم عزاداری امام حسین(ع) مداحی و نوحه سرایی کردند، پذیرایی از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

رجنی در خاتمه به سیره فردی و شخصیتی امام سجاد (ع) اشاره کرد و گفت: امام سجاد (ع) همچون سلف صالح و خلفت پاکش از تمام محاسن و محامد اخلاقی بهره جامع داشت و ازهرگونه عیب و نقصی در زمینه اخلاق و سایر شئون حیات پاک بودهیچ برخورد و حادثه و مصیبتی آن حضرت را از تجلّی دادن حسنات الهی بازنداشت و وی را به سیّئات اخلاقی آلوده نکرد.

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.