» » سومین نشست کتاب فصل گلستان در موسسه فرهنگی میرداماد گرگان برگزار شد

سومین نشست کتاب فصل گلستان در موسسه فرهنگی میرداماد گرگان برگزار شد

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برپایی سومین نشست کتاب فصل گلستان با حضور جمعی از مسئولان، ناشران، مولفان و دوستداران کتاب در روز چهارشنبه  11 مهر ماه به میزبانی  موسسه فرهنگی میرداماد خبر داد و گفت: این نشست به همت و همکاری ناشران استان گلستان،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه فرهنگی میرداماد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، قدرت دایمی در این نشست ضمن قدردانی از تلاش و مساعی کلیه  فعالان عرصه کتاب و کتب خوانی گلستان، رتبه استان گلستان را در شش ماه نخست سال 97 در حوزه انتشار کتاب در سطح کشور دوازدهم اعلام کرد و افزود: 142 عنوان کتاب در سه ماه فصل تابستان سال 97 در استان گلستان منتشر شده است.

وی به سخنرانی "حسین یاقوتی" از ناشران استان گلستان و مدیر انتشارات یاقوت سرخ و " موسی جرجانی" از نویسندگان پر تلاش استان گلستان در این نشست پیرامون وضعیت نشر و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی اشاره کرد و ادامه داد: در طرح تابستانه کتاب 14 کتاب فروشی در سطح گلستان به دوست داران کتاب خدمت رسانی داشتند.

دایمی ضمن تاکید به تلاش برای موج آفرینی در حوزه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در استان، گفت: در این نشست  3 کتاب " انقلاب اسلامی در بیان و آثار امام خمینی" به قلم حجت الاسلام محمد رضا اسلامی، "خزینه؛ نگاهی به حمام های گرگان" به قلم  محمد علی طبرسا و سید محسن حسینی و کتاب " فرهنگ لغات هزار جریب" به قلم عزیزالله رضایی پینه نویی به صورت کوتاه توسط مولفین  آن ها معرفی شدند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با آرزوی بازگشت پر رونق کتاب به سبد خانوارها، ابراز داشت: در پایان این مراسم از کلیه کتب منتشره در فصل تابستان 97 رونمایی به عمل آمد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.