» » نمایشگاه هفته ملی کودک در گنبدکاووس افتتاح شد

نمایشگاه هفته ملی کودک در گنبدکاووس افتتاح شد

نمایشگاه هفته ملی کودک به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک، شنبه ١٤ مهرماه در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان شماره ٢ گنبدکاووس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در افتتاحیه این مراسم فرماندار ویژه گنبدکاووس با گرامیداشت روز جهانی و هفته ملی کودک و شعار این هفته با عنوان "آینده را باید ساخت"، گفت: استفاده از ظرفیت کودکان برای تحقق این شعار تنها با داشتن برنامه میسر می شود.

عبدالقدیر کریمی افزود: کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ظرفیت های بسیار خوب برای رشد دانایی، توانمندی و مهارت آموزی نسل آینده این مرز و بوم هستند که پدران و مادران بایستی فرزندان خود را با این مراکز بیشتر مانوس نمایند.

مدیرکل پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان نیز از کودکان و نوجوانان به عنوان ارکان مهم توسعه انسانی جامعه نام برد و گفت: برای استفاده از این ظرفیت باید زیرساخت های لازم فراهم شود.

محبوبه رجب نسب،افزود: والدین، ادارات و نهادها از ظرفیت های مهم در همسویی با کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند که بایستی همکاری، تعامل و هم افزایی بیشتری با این مراکز داشته باشند.

نمایشگاه روز جهانی و هفته ملی کودک که از امروز تا ٢٠ مهر در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره ٢ گنبدکاووس دایر می باشد، دارای ١٢ غرفه کارگاهی شامل نقاشی، سفال، علم و فناوری، نوشتن خلاق، انمیشن، کاردستی، فضای مجازی، روخوانی کتاب، معرفی سرزمین، معرفی وقایع و شخصیت ها، رباتیک، و مرسولات پستی است و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس در این نمایشگاه با غرفه آثار نقاشی هنرجویان کودک و نوجوان آموزشگاه های آزاد هنری حضور یافته است.

گفتنی است در حاشیه این مراسم در خصوص تعامل هر چه بیشتر دو ارگان کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه برگزاری جشنواره های هنری و جام باشگاه های کتابخوانی کودک ونوجوان گفتگویی بین مدیر کل پرورش فکری کودک و نوجوان استان گلستان و ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس به میان آمد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.