» » رمان « دایره سرخ» در ترکمن صحرا رونمایی شد

رمان « دایره سرخ» در ترکمن صحرا رونمایی شد

رمان « دایره سرخ» در ترکمن صحرا رونمایی شد

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی رمان  « دایره سرخ» به قلم « عبدالرحمان اونق» از نویسندگان نام آشنای ترکمن صحرا  در کتابخانه عمومی آن شهرستان در روز سه شنبه 29 آبان ماه رونمایی و نقد و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ، در این مراسم رونمایی و نقد که با حضور جمعی از موی سپیدان قلم فرسایی ترکمن صحرا انجام شد؛ « عبدالرحمان اونق» بخش هایی از اثرش را خوانش کرد.

در بخشی از این رمان می خوانیم: هیچ کدام حال خوشی نداشتند و حاجی مراد بدتر از همه، از همان لحظه ای که فهمید اِسن به جای خود کس دیگری را به خیوه فرستاده حالش گرفته تر شد. از بابت جِرن اما نمی دانست خوشحال با شد یا ناراحت، با اینکه نگرانش بود اما تا می دیدش خوشی غریبانه ای که بعد از آشنایی با او پدید آمده بود درونش را به آشوب می کشید. با تمام این احوال ظاهرش را حفظ می کرد تا کسی متوجه آنچه که در دلش می گذرد نشود. اما تا تنها می شد فقط جِرن بود که جلو چشمش می آمدبا بهانه یا بی بهانه خودش را از دیگران جدا می کرد تا به او فکر کند.

این خبر می افزاید: عبدالرحمان اونق متولد 1339 از نویسندگان نام آشنا استان گلستان است که از آثار وی می توان به قصه های ترکمن (مجموعه داستان) ،سورتیک(مجموعه داستان)- در عمق شبهای تار (رمان نوجوان)، چوپان کوچک (رمان نوجوان)، راز خایر خوجه (رمان بزرگسال)، آوای صحرا (رمان بزرگسال)،حماسه گوراوغلی (رمانس)، سماجت (مجموعه داستان ترجمه از ترکمنستان) اشاره کرد.

شایان ذکر است رمان «رازخایر خوجه» و «آوای صحرا» جایزه‌ جشنواره معلم کشور را در سالهای ٨١ و٨٣ دریافت کرده است و به سفارش شبکه ی ٢ از روی کتاب «سورتیک» فیلم تلویزیونی ساخته شده است.

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.