» » نشست خوشنویسان استان گلستان با حضور نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

نشست خوشنویسان استان گلستان با حضور نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

نشست خوشنویسان استان گلستان با حضور نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رییس حوزه هنری استان گلستان و جمعی از اساتید و هنرمندان در عصر پنج شنبه 6 دی ماه در تالارفخرالدین اسعد گرگانی برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در ابتدای نشست مهدی پارسا رییس انجمن خوشنویسان گرگان ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان و مسئولان حاضر در نشست، گفت: بیش از 180 هنرمند ممتاز و فوق ممتاز  خوشنویسی در استان گلستان فعالیت می کنند.

وی با اشاره به نقش فعال بانوان در عرصه خوشنویسی استان گلستان، افزود: در تلاش هستیم جایگاه و شان بانوان خوشنویس  گلستانی را بالاتر ببریم و کارگروهی را به نام خوشنویسان بانو راه اندازی کنیم.

پارسا ضمن تاکید به همدلی بیشتر و نگاه گروهی در بین هنرمندان خوشنویس گلستان، اظهار کرد: نقش هنرمندان در انتقال ارزش های فرهنگی بسیار مهم است و باید در قبال ارزش های جامعه احساس مسئولیت کنیم زیرا هنر ابزاری مناسب برای انتقال ارزش ها است.

در ادامه نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به جایگاه و احترام هنر خوشنویسی و هنرمندان خوشنویس در بین جامعه، گفت: هنر کهن خط مانوس با کلام الهی ، احادیث و روایات و کلام مشاهیر و مفاخر است و خطاط قرآن دیده نوازی می کند و اجر اخروی دارد.

سپس محمد حسین ساکت نماینده وزیر ارشاد در شورای عالی انجمن خوشنویسان  در جایگاه حضور یافت و ضمن اشاره و گرامیداشت نام و یاد فخرالدین اسعد گرگانی، اظهار کرد: یکی از نشانه های فرهنگ و تمدن خط است و خط پل انتقال فرهنگ و تمدن است.

وی از هنر خط به عنوان یک هنر اصیل و ماندگار یاد کرد و گفت: هر چه در راه اعتلای خط بکوشیم به فرهنگ و تمدن خود خدمت کرده ایم.

ساکت در پایان سخنانش خطاب به مسئولان گلستانی، بیان کرد: هنر جویبار اخلاق است و جاودانه های مانده در تاریخ و فرهنگ با حضور اندیشمندان، نیکو خصالان و هنرمندان ماندگار خواهند ماند.

سپس عارف براتی مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران، گفت: هنرمندان خوشنویس بهترین جملات و اندیشه های ناب بزرگان و کلام وحی را کتابت می کنند و همواره بوستانی زیبا به نمایش می گذارند.

وی در ادامه سخنانش ضمن اشاره به نقش هنر خوشنویسی در جامعه از مسئولان استان خواستار ساختمانی اختصاصی ویژه هنرمندان خوشنویس استان گلستان شد.

گفتنی است تقدیر از سه تن از پرچم داران آینده خوشنویسی استان گلستان و تقدیر ویژه از کهنسال ترین بانوی خوشنویس استان گلستان از دیگر برنامه های این نشست عمومی بود.

یادآور می شود این نشست به همت و همدلی شورای هم اندیشی خوشنویسان استان گلستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برگزار شد.

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.