» » نشست مدیران انجمن های خوشنویسی استان گلستان با حضور نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گنبدکاووس

نشست مدیران انجمن های خوشنویسی استان گلستان با حضور نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گنبدکاووس

نشست مدیران انجمن های خوشنویسی استان گلستان با حضور نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس، جمعی از اساتید و هنرمندان در گنبدکاووس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در ابتدای نشست رضا شجاعی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان و مسئولان حاضر در نشست، گفت: همدلی و همکاری بین انجمن ها در سطح استان می تواند در پیشبرد اهداف انجمن ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی افزود : انجمن خوشنویسان گنبد در طول سال با برگزاری نمایشگاه ها و ورک شاپ های هنری و برنامه های آموزشی توانسته است در مسیر اعتلای هنر خوش بدرخشد.

سپس «محمد حسین ساکت » نماینده وزیر ارشاد در شورای عالی انجمن خوشنویسان در خصوص اهمیت هنر در زمان حاضر و ارتباط هنر و انسان سخنانی ایراد نمود.

وی اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد تا در مسیر پیشبرد هنر خوشنویسی استان برنامه ریزی بیشتر و جامع تری داشته باشیم.

ساکت افزود: اعزام اساتید خوشنویسی برای اجرای کارگاه های آموزشی در سطح استان، ارسال آثار خوشنویسان کشور برای شرکت در نمایشگاه های استان و ایجاد شرایطی برای بازدید اعضای انجمن خوشنویسان استان گلستان از نمایشگاه های خوشنویسی در شهرهای بزرگ از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

در ادامه نشست «عارف براتی» مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران نیز در رابطه با اهمیت مدیریت اثر بخش در انجمن ها سخنانی را ایراد کرد و راهکارهایی را در خصوص و اهمیت مکان مناسب جهت آموزش هنرجویان و جذب حداکثری هنرجو ارایه نمود.

در پایان این نشست «احمد مرسلی» رییس انجمن خوشنویسان شعبه گنبدکاووس، گزارشی از عملکرد اجرایی انجمن در طی چند سال اخیر را بیان کرد و سپس سایر مسئولین انجمن های خوشنویسی استان گزارش عملکردشان را بیان کردند و پیشنهادات و نقطه نظراتی در خصوص افزایش سطح کیفی و کمی انجمن ها بیان نمودند. 

یادآور می شود نمایشگاهی از آثار خوشنویسان برتر استان گلستان، پنج شنبه ٦ دی ماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی افتتاح شد که  بخش ویژه ای از این نمایشگاه به آثار اساتید خوشنویسی گنبد اختصاص یافته است و از خوشنویس نوجوان گنبدی «پارمیدا اکبرپور» که حایز درجه ممتازی از انجمن خوشنویسان ایران شده بود تقدیر به عمل آمد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.