» » کتاب پیام آور شادی دانش آموزان روستای قره آغاچ کلاله شد

کتاب پیام آور شادی دانش آموزان روستای قره آغاچ کلاله شد

چندی پیش باشگاه كتابخواني بويان روستای قره آغاچ براي تهيه كتاب به مبلغي پول نیازمند بود و تسهيلگر باشگاه براي تهيه كتاب در مسابقه اينستگرامي «گوشه دنج كتابخواني من» كه توسط «هلدينگ داتيس» در تهران برگزار شده بود شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، «لطیفه دقدی زاده» تسهیلگر باشگاه كتابخواني بويان مدرسه سعدی روستای قره آغاچ به نیت برنده شدن جایزه ی 50 میلیون ریالی در این مسابقه شرکت کرد تا با این پول بتواند برای دانش آموزان مدرسه سعدی و عضو باشگاه کتابخوانی بویان کتاب خریداری کند.

داوران مسابقه « رامبد خالقی » و « مونا زارع» پس از بررسی حدود 300 اثر دریافتی ، 15 عکس را انتخاب کردند و با انتشار آن در صفحه رسمی هلدینگ داتیس در اینستاگرام، این آثار را به رای گذاشتند و در انتها 2 اثر به عنوان برترین ها بر اساس میزان لایک و کامنت شناخته شدند و اثر « لطیفه دقدی زاده» معلم مدرسه سعدی و تسهیلگر باشگاه کتاب خوانی بویان در روستای قره آغاچ به عنوان اثر ویژه انتخاب شد.

در آیین اهدای جوایز این مسابقه  وقتی دقدی زاده پس از دریافت تندیس ویژه و جایزه اش شرحی از وضعیت مدرسه و روستا را ارائه کرد، مدیر عامل هلدینگ داتیس پس از شنیدن وضعیت روستا و مشاهده تصاویر مدرسه ای که دقدی زاده در آن به تدریس مشغول است قول تهیه لوازم مورد نیاز مدرسه را داد.

در پایان هفته ای که گذشت شركت داتيس به قول خود عمل كرد و براي ١٧٤ دانش آموز محروم ١٧٤ كاپشن و كفش و براي هر كلاسي يك عدد تخته وايت برد تهيه و ارسال كرد كه در روز پنج شنبه 20 دی ماه در یک روز بارانی این هدایا به ارزش ریالی تقریبی 80 میلیون ریال به دست بچه ها رسيد .

فعالیت های کتابخوانی این باشگاه و شرکت خانم دغدی زاده تسهیلگر باشگاه کتابخوانی بویان در جشنواره عکس کتاب  موجب شد تا نگاه ویژه ایی به این روستا شود و کتاب برای دانش آموزان روستای قره آغاچ کلی هدیه بیاورد.

یادآور می شود روستای «قره آغاچ» که سکنه آن از نعمت آب آشامیدنی و گاز محروم هستند در فاصله 55 کیلومتری شهرستان کلاله در شمال زیارتگاه خالد نبی با  شکل ساختاری طولی به ابعاد 7  کیلومتر در کنار رودخانه آب شور قرار دارد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.