» » کارگاه آموزشی «تجربه زیستی در ادبیات داستانی» برگزار شد

کارگاه آموزشی «تجربه زیستی در ادبیات داستانی» برگزار شد

کارگاه  آموزشی «تجربه زیستی در ادبیات داستانی» برگزار شد

 پیش از برپایی آیین اختتامیه جشنواره ادبیات داستانی چهل سالگی انقلاب شهرستان گرگان کارگاه آموزشی «تجربه زیستی در ادبیات داستانی» به مدت 3 ساعت در عصر سه شنبه 9 بهمن ماه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، این کارگاه آموزشی زیر نظر « مهرداد صدقی» نویسنده، طنزپرداز و عضو هیات علمی دانشگاه گنبدکاووس و خالق کتاب‌هایی مانند «آب‌نبات هل دار»، «نقطه ته خط»، «رقص با گربه‌ها»، «آب‌نبات پسته‌ای»، «میرزا ربات»، «آب‌نبات دارچینی»، «تعلیمات غیراجتماعی»، «مغز نوشته‌های یک جنین» و «مغز نوشته‌های یک نوزاد» تشکیل شد.

وی در این کارگاه آموزشی به بهره بردن از تجربه زیستی در ایده یابی  و نوشتن با رعایت عناصر داستانی اشاره کرد.

همچنین وی ضمن تاکید به مطالعه موثر و تمرین مداوم نوشتن، مطالبی را درباره بهبود و ارتقاء مهارت های نویسندگی به سمع حاضران علاقه مند در کارگاه رساند.

در پایان کارگاه تعدادی از شرکت کنندگان آثار خود را خوانش کردند و مدرس کارگاه به ارزیابی و ارائه پیشنهادهایی برای بهبود کیفیت آن ها پرداخت.

یادآور می شود جشنواره ادبیات داستانی چهل سالگی انقلاب در آستانه چهلمین سالگرد پیروری انقلاب شکوهمند اسلامی در دو بخش ویژه انقلاب و آزاد به همت و همدلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس،انجمن شعر و ادب ایرانیان، انجمن ادبیات داستانی گرگان، انجمن ادبی شین و انجمن نویسندگان گلستان هوران برگزار شد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.