برپایی همایش انقلاب اسلامی و تحکیم بنیان خانواده در شهرستان رامیان

برپایی همایش انقلاب اسلامی و تحکیم بنیان خانواده در شهرستان رامیان

 همایش انقلاب اسلامی و تحکیم بنیان خانواده در روز ١٦ بهمن ماه در شهرستان رامیان در چهل سالگی انقلاب اسلامی برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان،هدف از برگزاری این همایش ارتقاء سطح آگاهی‌ها و آموزش مهارت‌های زندگی و نشان دادن جایگاه زن در جامعه بالاخص نظام خانواده  اعلام شد.

در این همایش حجه الاسلام طاهری سخنران برنامه ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (ص) خانواده را به‌عنوان مهم ترین کانون بشری، عنصر اساسی در تشکیل، پیشرفت و موفقیت یک جامعه و ملت دانست و گفت: سعادت هر جامعه ای منوط به نیک بختی خانواده های آن جامعه است.

طاهری در ادامه افزود : با توجه به اهمیت کانون خانواده، جایگاه ارزشی زنان به خوبی نمود پیدا می کند ،چرا که تربیت صحیح فرزند از کارکردهای اساسی خانواده بوده و این مهم به عهده مادر است .

وی با بیان اینکه یکی از محیط هایی که انسان از آغاز تا پایان زندگی رابطه تنگاتنگ و سرنوشت‌سازی با آن دارد کانون خانواده است و از جمله مهم‌ترین مهارت‌های زندگی خانوادگی، آشنایی نسبت به عوامل تحکیم بنیان خانواده و عمل براساس این مبانی است.

وی در خاتمه، افزود : ایمان و فضیلت‌گرایی اعضای خانواده، آشنایی کامل اعضای خانواده با حقوق و وظایف خود و مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح در خانواده از جمله عوامل تحکیم بنیان خانواده به شمار می آید.

یادآور می شود این همایش به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامیان و با همکاری فرمانداری و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رامیان برگزار شد .

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.