» » گشایش نمایشگاه قرآن با عنوان «جلوه های قرآن در هنر» در شهرستان کردکوی

گشایش نمایشگاه قرآن با عنوان «جلوه های قرآن در هنر» در شهرستان کردکوی

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی از گشایش نمایشگاه قرآن با عنوان «جلوه های قرآن در هنر» با حضور فرماندارکردکوی، مسئول واحد قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و جمعی از مسئولان و محبان کلام الهی در روز شنبه 27 بهمن ماه در مجتمع فرهنگی هنری شهید بهشتی آن شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، یاسرمسعودی افزود: با حضور هنرمندان رشته های مختلف با هدف تعمیق فرهنگ قرآن و الگوسازی برای رفتار قرآنی برپا شده است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه با بهره گیری از داستان ها و مضامین والای قرآن کریم وکلام نورانی اهل بیت (ع) بر آن است تا از دریچه و نگاه هنرمندان ، ارزشها و فضیلت های اسلامی جامعه را تقویت و ارتقاء بخشد و در جهت فروکاستن رذایل و ناهنجاری ها گام بردارد .

مسعودی خاطر نشان کرد: این نمایشگاه در بخش های خوشنویسی ، طراحی و نقاشی ، حجم ، قصص قرآنی ، شعر و ادب ، تذهیب ، عرضه محصولات فرهنگی ، کتاب و نسخ خطی ،کرسی تلاوت و تواشیح از ٢٧ تا ٣٠ بهمن ماه در دو نوبت صبح و عصر دایر است.

وی در خاتمه ضمن دعوت از عموم مردم شریف منطقه به حضور در این نمایشگاه فرهنگی و ارزشی، گفت: یکی از بخش های قابل توجه این نمایشگاه غرفه کودکان است که در این غرفه یک قصه از قرآن برای کودکان گفته می شود و بر اساس این قصه کودکان به نقاشی می پردازند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.