» » آیین اختتامیه نمایشگاه «جلوه های قرآن در هنر» در کردکوی برگزار شد

آیین اختتامیه نمایشگاه «جلوه های قرآن در هنر» در کردکوی برگزار شد

آیین اختتامیه نمایشگاه «جلوه های قرآن در هنر» در کردکوی برگزار شد

 آیین اختتامیه نمایشگاه «جلوه های قرآن در هنر» در کردکوی با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان در عصر سه شنبه 30 بهمن ماه در سالن مجتمع فرهنگی هنری شهید بهشتی آن شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، یاسر مسعودی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی ضمن قدردانی از کلیه هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه معنوی و هنر، گفت: در این مراسم از سرپرستان بخش های مختلف نمایشگاه تجلیل به عمل آمد.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه با حضور هنرمندان رشته های مختلف با هدف تعمیق فرهنگ قرآن و الگوسازی برای رفتار قرآنی برپا بود، ادامه داد: این نمایشگاه در بخش های خوشنویسی ، طراحی و نقاشی ، حجم ، قصص قرآنی ، شعر و ادب ، تذهیب ، عرضه محصولات فرهنگی ، کتاب و نسخ خطی ،کرسی تلاوت و تواشیح از ٢٧ تا ٣٠ بهمن ماه در دو نوبت صبح و عصر پذیرای دوستداران کلام وحی و هنر بود.

مسعودی در پایان ضرورت تداوم اینگونه برنامه ها را یادآور شد و اظهار کرد: این نمایشگاه با بهره گیری از داستان ها و مضامین والای قرآن کریم و کلام نورانی اهل بیت (ع) بر آن شد تا از دریچه و نگاه هنرمندان ، ارزشها و فضیلت های اسلامی جامعه را تقویت و ارتقاء بخشد و در جهت فروکاستن رذایل و ناهنجاری ها گام بردارد .

یادآوری می شود تلاوت آیانی چند از کلام الله مجید توسط خردسالان ،  همخوانی کودکان ، قرآن خوانی با زبان اشاره توسط کودکان ،سخنرانی از دیگر برنامه های این مراسم بود .

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.