» » تئاتر هنرمند گنبدی به فستیوال npa پاکستان دعوت شد

تئاتر هنرمند گنبدی به فستیوال npa پاکستان دعوت شد

تئاتر هنرمند گنبدی به فستیوال npa پاکستان دعوت شد

 امسال در بخش بین‌الملل سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی «تئاتر فجر» شاهد رخدادی بودیم که اگرچه در دوره‌های پیشین نمونه‌هایی کم و بیش مشابه با آن نیز به وقوع پیوسته بود اما این بار با شیوه‌ای هدفمند و متمرکز تحت عنوان نخستین پیشخوان ملی هنرهای اجرایی ایران (show case) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در مسیر  فرایند بین‌المللی‌سازی آثار تئاتری کشور که از سیاست‌هایی است که به طور مشخص از جشنواره سی‌وچهارم فجر شکلی جدی تر به خود گرفت، «سعید کاظمیان» از دانش آموختگان هنرنمایش و از هنرمندان نام آشنای استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس با نمایش «همین چند روز پیش» به قلم و کارگردانی خودش در این بخش در سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر حضور داشت.

این نمایش که «عادله فدایی،«ساحل مدرسی»،«مهسا سبحانی» در آن به ایفای نقش می پردازند و اثریست

اجتماعی که زندگی سه زن را روایت می کند و ارتباطشان را با محیط اجتماع را به تصویر می کشد مورد استقبال نمایندگان کشورهای هند و اتریش قرار گرفت و تا کنون به فستیوال npa پاکستان دعوت شده است.

یاد آوری می شود «نخستین پیشخوان ملی هنرهای اجرایی ایران» اتفاقی بود که برای اولین بار در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر رخ داد و امکانی را برای کارگردانان و گروه‌های تئاتری ایرانی فراهم کرد تا آن‌چه را انجام داده و می‌دهند در قالبی متمرکز و فشرده در معرض دید مهمانان خارجی بگذارند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.