» » 25مین شماره فصلنامه فرهنگی و پژوهشی «فرهنگ گلستان» منتشر شد

25مین شماره فصلنامه فرهنگی و پژوهشی «فرهنگ گلستان» منتشر شد

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از انتشار 25مین شماره فصلنامه فرهنگی و پژوهشی «فرهنگ گلستان» ویژه زمستان 97 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری افزود: این فصلنامه در راستای شکوفایی استعدادها و حمایت از مطالعات فرهنگی و اشاعه دانش تخصصی در حوزه مسائل ملموس اجتماعی و جایگاه فرهنگ در استان گلستان منتشر می شود.

وی با تاکید بر اینکه پژوهش را باید فعالیتی منسجم برای رسیدن به شناختی روشن تر از مفاهیم مرتبط با فرهنگ و هنر، جهت تصمیم گیری و برنامه ریزی اصولی، تعریف و تبیین نماییم، افزود: این فصنامه با همدلی و همکاری جمعی از پژوهشگران، حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان گلستان و موسسه پژوهشی محققان رهگشا هیرکان می کوشد قدمی در مسیر توسعه استان گلستان برارد.

این مدیر استانی، اظهار کرد: در این شماره فصلنامه مقاله بررسی و تحلیلی بر نقوش بافته های ترکمن صحرا به قلم «بهروز طیبی فر» ، دفاع عقلانی از عشق در اندیشه ی ملاصدرای شیرازی به قلم «مجتبی طالبی» ، بررسی میزان رضایت تماشاگران از نمایش های اجرا شده ویژه مخاطب کودک و نوجوان شهرستان گرگان به قلم «سید حسن حسینی نژاد» ،بررسی نقش عوامل فرهنگی موثر بر مشارکت جوامع محلی مدیریت پایدار منابع آب به قلم «حسین جعفری» و «غلامرضا مهدوی فر» و رویکردی بر زیبایی و هنر از دیدگاه ارسطو به قلم «سعیده معصومی» منتشر شده است.

وی خاطر نشان کرد: در پیوست این شماره فصلنامه به صورت مبسوط اولویت ها و موضوعات تحقیقی فصلنامه فرهنگ گلستان تشریح شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در پایان ضمن دعوت از فرهیختگان،صاحبان قلم و پژوهشگران گلستانی به همکاری با این فصلنامه، گفت: این فصلنامه باید محلی برای رشد فعالیت های پژوهشی، تلاقی اندیشه ها، توسعه هنرهای اسلامی و اعتلای فرهنگی استان باشد و امید است، حضرت دوست، توان و توفیق انجام این مهم را به بهترین شکل ممکن عنایت فرماید.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.