» » برپایی عصر شعر و موسیقی در شهرستان آق قلا

برپایی عصر شعر و موسیقی در شهرستان آق قلا

برپایی عصر شعر و موسیقی در شهرستان آق قلا

 رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آق قلا از برپایی عصر شعر و موسیقی در آن شهرستان با حضور معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه شهرستان و مردم شریف آق قلا در عصر پنج شنبه 15 اسفند ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، مرجان طریک ضمن ابراز خرسندی از برپایی این برنامه و حضور در جمع صمیمی و فرهیخته و دوستدار موسیقی اصیل ترکمن، اظهار کرد: خوشحالم در شهری  در حال انجام وظایف سازمانی ام هستم که موسیقی و شعر با زندگی مردمانش آمیخته است.

وی با اشاره به اینکه بی تردید پیروزی انقلاب اسلامی ایران و مقاومت و موفقیت مردم و رزمندگان اسلام در مقابله با استكبار جهانی در جریان مبارزات انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، تا حد زیادی مرهون قدرت تاثیرگذار آثار و اشعار معنوی، عرفانی و حماسی شعرا، ادبا، نویسندگان و نیز مدیحه سرایان و خوانندگانی بوده و هست، ادامه داد:  خاطره آن ها هرگز از ذهن ملت قدرشناس و رزمندگان قهرمان ایران اسلامی پاك نخواهد شد. 

این مدیر شهرستانی ضمن اشاره به اجرای موسیقی سنتی و مقامی ترکمن با حضور اساتید برجسته شهرستان، اجرای موسیقی پاپ توسط هنرمندان جوان ، اجرای طنز و شادمانه توسط هنرمندان و شعرخوانی، گفت: شعر و موسیقی و در مجموع هنر، نقش مؤثری در انسجام و برساختن هویت فرهنگی و سلامت روانی جامعه دارد. موسیقی و شعر و هنر در یک جامعه به مانند زبان است. تاثیر زبان همانطور که برای ارتباط انسان‌ها و ساختار ادبیات لازم است، موسیقی نیز ترجمانی از یک زبان است. یک نوع زبانی که زبان زنده هر فرهنگی است و تمام نشانه‌های فرهنگی آن را که شامل رگ و ریشه‌هایی هر منطقه ‌است در آن وجود دارد.

مرجان طریک ضمن تبریک نزدیک شدن به بهار طبیعت، اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم در آینده ای نه چندان دور شرایط لازم را برای استفاده بیشتر و بهتر از ظرفیت های عظیم و شگفت انگیز نهفته در این عرصه فراهم کنیم و موضوع ارائه اشعار حماسی، برانگیزاننده، ترغیب كننده و تشویق كننده و نیز تولید موسیقی فاخر كه بتواند همكاری عمومی جامعه را برای حضور فعال تر در عرصه های مختلف سازندگی كشور به‌ویژه در زمینه توسعه فرهنگی به همراه داشته باشد، بیش از گذشته مورد توجه قرار دهیم.

یادآوری می شود در پایان این مراسم از تعدای از فعالان فرهنگی و  هنری شهرستان آق قلا به پاس سالها فعالیت تجلیل به عمل آمد .

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.