» » اجرای آیین نوروز خوانی در مراسم استقبال از بهار در شهرستان کلاله

اجرای آیین نوروز خوانی در مراسم استقبال از بهار در شهرستان کلاله

اجرای آیین نوروز خوانی در مراسم استقبال از بهار در شهرستان کلاله

 گروه نمایش «حاجی فیروز» مینودشت با دعوت شهرداری شهرستان کلاله به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و استقبال از بهار، آیین نوروز خوانی را در روز شنبه 18 اسفند ماه در سطح شهر کلاله به اجرا در آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، علی قزلسفلو رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مینودشت، گفت: هنرمندان خوش ذوق مینودشتی که همچون سالیان گذشته این روزها مشغول آماده سازی برنامه های هنری متناسب با آغاز سال نو هستند، با دعوت واحد فرهنگی شهرداری کلاله در روز شنبه 18اسفندماه مراسم نوروز خوانی را در شهرستان کلاله اجرا کردند که مورد استقبال مردم و مسئولین این شهرستان قرار گرفت.

وی ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن نوروز باستانی، افزود: در نوروز خوانی افرادی که به آنها نوروز خوان گفته می‌شده است پیش از آغاز فصل بهار به صورت دوره‌گردی به شهرها و روستاهای مختلف می‌رفتند و اشعاری در مدح بهار یا با ذکر مفاهیم مذهبی به صورت بداهه یا از روی حافظه می‌خوانند.

یادآوری می شود ایرانی ها هر سال با کاشت درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این کار نمادین در آستانه بهار زندگی را به زمین باز می گردانند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.