» » منطق امام حسین (ع)، اصلاح گونه و هدایت محور است

منطق امام حسین (ع)، اصلاح گونه و هدایت محور است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان حجت الاسلام یعقوب مهدوی در مراسم عزاداری سید الشهدا که در نمازخانه اداره کل برگزار شد، افزود: حادثه عاشورا رخداد عظیم است که عواطف انسانیت را جریحه دارکرد و خاستگاه اباعبدلله پایگاه عاطفی و انسانی است.

وی ادامه داد: حقیقت انقلاب سیدالشهدا احساسات انسانیت را برانگیخت و توانست جای خویش را درون قلوب انسانها باز کند به همین دلیل عامل مهم برابر انتقال پیام امام تا اعماق کاخهای ظلم رفته وبعد گذشت 14 قرن جاودانه ماند.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه منطق امام حسین (علیه السلام) منطق اصلاح گونه و منطق هدایت است، تصریح کرد: امروز امر به معروف ونهی از منکرخلاصه به یک دوموردی مصطلح شده نیست بلکه درتمام زوایای زندگی برمی گردد از دروغ، تهمت، غیبت، تجسس، گناه معصیت تا دست درازی کردن در بیت المال حقوق الناس.

وی در خاتمه با مقدس خواندن قیام اباعبدالله الحسین (علیه السلام)، اظهارداشت: انگیزه این قیام جز خدا نبود که این انگیزه الهی جلوه اش اصلاح گرانه امر به معروف و نهی از منکر و احیای سیره پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و امام علی (علیه السلام) بود که در منشورزجاوید امام حسین (علیه السلام) آمده است.

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.