» » » برگزاری همایش «کودکان تشنه اند» در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آزادشهر

برگزاری همایش «کودکان تشنه اند» در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آزادشهر

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آزادشهر گفت: همایش «کودکان تشنه اند» به مناسبت هفته کودک در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آزادشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان داود قاسمی، افزود: این همایش با حضور بیش از ١٥٠ کودک از مهد کودک های شهرستان، مربیان و جمعی از والدین برپا شد.

وی هدف از برگزاری این همایش را آشنایی کودکان با مفاهیم ایثار و شهادت و مصائب کودکان در واقعۀ کربلا و ترویج فرهنگ عاشورا اعلام کرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آزادشهر ادامه داد: فراهم کردن زمینۀ رشد فکری و افزایش آگاهی کودکان نسبت به مسائل دینی و اعتقادی از دیگر اهداف ما در برگزاری این گونه همایش ها است که قطعا باعث آشنایی بیشتر کودکان با هویت دینی اسلام می شود.

به گفته وی، تبیین واقعۀ عاشورا با بیان کودکانه،نوحه خوانی، قصه گویی و تعزیه خوانی توسط کودکان سرود و ویزیت رایگان دندان پزشکی مهمترین برنامه هایی بود که در این همایش برگزار شد.

گفتنی است همایش «کودکان تشنه اند» همزمان با هشتمین روز از ماه محرم با حضور خردسالان و کودکان شهرستان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آزادشهر به منظور گرامیداشت هفتۀ کودک در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

 

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.