» » گلستان در حوزه ی سرمایه ی انسانی و مخاطب یکی از استان های مطرح تئاتر کشور است

گلستان در حوزه ی سرمایه ی انسانی و مخاطب یکی از استان های مطرح تئاتر کشور است

گلستان در حوزه ی سرمایه ی انسانی و مخاطب یکی از استان های مطرح تئاتر کشور است

 شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین گرامیداشت اردیبهشت تئاتر ایران در استان گلستان که در شامگاه 14 اردیبهشت ماه در تالارفخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد حضور یافت و به مناسبت این جشن تئاتری سخنرانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، شهرام کرمی، گفت: استان گلستان چه در حوزه ی سرمایه ی انسانی و چه در حوزه ی مخاطب یکی از استان های مطرح تئاتر کشور است و امیدوارم در سال جاری و سال های آتی بتوانیم همه با کمک هم روزهای روشن و درخشانی را برای تئاتر رقم بزنیم.

وی افزود: هنرتئاتر به عنوان یک هنر اندیشه‌ساز و فاخر کارکرد متنوع و مختلفی دارد. ما بیش از 2 هزار گونه‌ی نمایشی رسمی در سراسر دنیاداریم که این‌گونه های متنوع تئاتری برای اعتلای زندگی بشری است و کمک می‌کند به اینکه هم آفرینش گری هنری شکل بگیرد و هم نبوغ هنرمندان به منصه ظهور برسه و هم اندیشه ای به مخاطبش انتقال بدهد.

شهرام کرمی ادامه داد: همه ی ما  خانواده تاتر متاسف شدیم از درگذشت استاد صفر پور ، دردانه ای در عالم هنرهای نمایشی به عنوان آخرین بازمانده نسل هنرمندان آیینی و سنتی سیاه بازی معاصر و فقدانش ضایعه سختی بود و چیزی که به آن کمتر توجه شده جایگاه این هنرمند فقید  با بیش از 50 سال فعالیت در بین هنرمندان آیین و سنتی سراسر کشور است. امیدوارم نسل جدید بتوانند تداوم دهنده این هنرآیینی و سنتی شوند و چراغ آن را همچنان روشن نگاه دارند.

 وی در خاتمه با اشاره به روز معلم(12 اردیبهشت) این روز را به تمامی استادان و پیشکسوتان تئاتر استان گلستان به عنوان یک سرمایه ی واقعی هنرهای نمایشی تبریک گفت و افزود: امیدوارم با همت همه ی اعضای خانواده تئاتر شاهد رشد و توسعه این هنر باشیم.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.