» » دستورالعمل اجرایی طرح مشوق های بیمه کارفرمایی ابلاغ شد

دستورالعمل اجرایی طرح مشوق های بیمه کارفرمایی ابلاغ شد

دستورالعمل اجرایی طرح  مشوق های بیمه کارفرمایی ابلاغ شد

 معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از ابلاغ دستورالعمل اجرایی طرح مشوق های بیمه کارفرمایی (بنگاه های اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، نصرالله کشیری افزود: این دستورالعمل به استناد ماده 6  آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (18) قانون بودجه سال 97 کشور با هدف تحرک بخشی به بازار کار کشور، حمایت از کارفرمایان و کارآفرینان و ایجاد اشتغال از طریق ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید، جهت اجرا ابلاغ شده است.

وی ادامه داد:کلیه کارفرمایان کارگاه ها و موسسات مشمول این دستورالعمل بر اساس ماده 71 قانون پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی کشور در صورت بکارگیری نیروی کار جدید مشمول استفاده از مشوق بیمه ای حداکثر به مدت دو سال خواهند بود.

کشیری، درباره شرایط احراز نیروی کار جدید بکار گرفته شده در کارگاه های مشمول در این دستورالعمل، اظهار کرد:  دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر، حداکثر 36 سال سن، ثبت اطلاعات در سامانه کارورزی، عدم سابقه بیمه بیش از 3 ماه در دو سال قبل از ثبت نام و نیز ثبت نام در مراکز کاریابی خصوصی دارای مجوز، شرایط احراز نیروی کار جدید است.

وی درباره شرایط برخورداری کارفرما از مشوق بیمه ای در این دستورالعمل، گفت: دارا بودن مجوز از مراجع رسمی کشور، کد بیمه کارگاهی و داشتن حداقل یک نفر تحت پوشش بیمه ای و ثبت نام در سامانه کارورزی، شرایط کارفرمایان برای بهره مندی از مشوق های بیمه ای است.

یادآوری می شود دستور العمل اجرایی طرح های مشوق های بیمه کارفرمایی در 11 ماده و 5 تبصره تنظیم و ابلاغ شده است و علاقه مند می توانند با مراجعه به نشانی https://golestan.farhang.gov.ir/fa/home بخش اطلاعیه ها و فراخوان ها اطلاع تکمیلی را کسب نمایند.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.