» » مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در گنبد برگزار شد

مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در گنبد برگزار شد

 مراسم گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و تجلیل از شاعر پیشکسوت «علی اکبر رحیمی» در  عصر روز دوشنبه ٣٠ اردیبهشت ماه در محل سالن اجتماعات دانشگاه شمس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رضا شجاعی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گنبدکاووس در این مراسم اظهار کرد: برای همه ما انسانها، زبان یک ارزش بنیادی است و زبان را به عنوان کانون اصلی هویت تعریف می کنیم و برای جامعه ایران رمز حیاتی تدوام هویت ایرانی زبان فارسی است.

وی افزود: به همین دلیل ما نسبت به فردوسی بسیار حساسیت داریم و وی را عامل اصلی حیات و بقای ایرانی میدانیم.

شجاعی ادامه داد: آشنایی با فردوسی، آشنایی با فرهنگ و تاریخ ایران و زبان فارسی است. وی تنها شخصیتی بود که بیش از هزار سال توانست شاهنامه را در درون ملت ایران تدوام ساری و جاری داشته باشد و امروزه حوزه فارسی زبان همچنان مبنای عملش شاهنامه فردوسی است و همه ایرانیان به آن افتخار می کنند.

سخرانی صادقلو استاد دانشگاه در مورد فردوسی ، شاهنامه  و زیبایی شناسی، شعرخوانی خسروی و علی اکبر رحیمی  و اجرای موسیقی سنتی از دیگر برنامه های اجرا شده در مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی بود.

یادآوری می شود در بخش پایانی این مراسم از سوی «علی اکیر رحیمی» پیشکسوت شعر گنبدکاووس از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تجلیل به عمل آمد.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.