» » عید فطر؛ نویدبخش تحولاتی سرنوشت ساز در زندگی اهل ایمان است

عید فطر؛ نویدبخش تحولاتی سرنوشت ساز در زندگی اهل ایمان است

 عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به مناسبت عید سعید فطر پیامی را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در متن این پیام آمده است:

 

بسمه تعالی

عید سعید فطر؛ بهار دل های مومنانی است که در ماه مبارک رمضان به غبار روبی خانه ی دل پرداختند و یاد و نام حضرت دوست را زینت روح و جان خود ساخته اند.

فرا رسیدن این عید مبارک؛ نویدبخش تحولاتی سرنوشت ساز در زندگی اهل ایمان است و زمینه ساز وحدت کلمه برای مسلمانان و تقویت اتحاد و اراده آنان و دمیدن روح ایمان و سرور و نشاط برای بندگان الهی می باشد.

امیرمؤمنان حضرت علی(ع) در یکی از خطبه های خویش در روز عید فطر بعد از حمد و ثنای الهی و فراهم نمودن زمینه پیامهای آسمانی به بیان مهمترین دستوارت الهی پرداخته و اهم احکام کلیدی را به نمازگزاران فطر می آموزد  و اینگونه می فرمایند: امروز را خداوند متعال برای شما عید قرار داده است و به شما شایستگی آنرا عنایت فرموده پس شما هم به شکرانه آن خدا را یاد کنید تا شما را یاد کند و او را بخوانید تا شما را اجابت کند. امام علی (ع) در این فراز ارزشمند به یکی از مهمترین اعمال روز عید فطر که همان پرداخت زکات فطره است اشاره می نماید و اهمّیت آنرا متذکر می شود؛ چرا که اگر زکات فطره از صورت پرداخت فردی به سمت بُعد اجتماعی آن سوق داده شود پشتوانه و سرمایه مهم اقتصادی در حلّ مشکلات مردم خواهد بود.

اینجانب در پایان ضمن تبریک عید سعید فطر به اصحاب فرهنگ  و هنر و رسانه و مردم مومن و خدا دوست استان گلستان؛ از خداوند متعال خواستارم همواره بتوانیم در مکتب ماه مبارک رمضان، فطرت خود را جان ببخشیم و در صحنه ی زندگی با پشتوانه ی این ماه پر خیر و برکت وجود خود، خانواده و جامعه خویش را جلا دهیم.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.