» » افتتاح مجتمع بهارستان؛ نوید بخش فصل جدیدی در فرهنگ و هنر شهرستان گرگان

افتتاح مجتمع بهارستان؛ نوید بخش فصل جدیدی در فرهنگ و هنر شهرستان گرگان

افتتاح مجتمع بهارستان؛ نوید بخش فصل جدیدی در فرهنگ  و هنر شهرستان گرگان

 رییس مجتمع فرهنگی و هنری بهارستان ضمن تبریک عید سعید فطر به مردم شریف و اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه ی شهرستان گرگان و استان گلستان، گفت: افتتاح مجتمع بهارستان؛ نوید بخش فصل جدیدی در فرهنگ  و هنر شهرستان گرگان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، قدرت دائمی افزود: مجتمع فرهنگی هنری بهارستان از پروژه های عمرانی دولت است که در آستانه ی هفته دولت در سال1396  به منظور ارائه ی خدمت به شهروندان، هنرمندان و فرهنگ دوستان استان و شهرستان گرگان افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: ساخت مجتمع فرهنگی هنری بهارستان، ایجاد یک فضای تازه در عرصه بناهای فرهنگی و هنری استان و شهرستان گرگان  است که می تواند در کنار تالار فخرالدین اسعد گرگانی، بخشی از انتظارات جامعه فرهنگی و هنری را در خصوص  کمبود فضا و امکانات جبران نماید.

دائمی تصریح کرد: مجتمع بهارستان مجموعه ای  است که هوایی تازه و نسیمی روح انگیز را به مشام اهالی فرهنگ و هنر استان و شهرستان می رساند و زمینه و بستر آموزش، تمرین، کارگاه های آموزشی و توسعه و ارتقاء آثار و تولیدات فرهنگی و هنری را فراهم می نماید.

وی افزود: مجتمعی که می تواند به معنای واقعی، خانه اصحاب فرهنگ و هنر محسوب شده و به عنوان یک پاتوق فرهنگی و هنری تبدیل و مطرح شود و محل رفت و آمد و ارتباط انجمن ها و فعالان فرهنگی و هنری با اقشار مختلف جامعه شود.

دائمی ضمن اشاره به ویژگی های سخت افزاری و امکانات این مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان گرگان، اظهار کرد: طی چندین نشست با معاونین و کارشناسان محترم فرهنگی هنری و مسولین انجمن ها و در راستای سیاستهای کوتاه مدت و  بلند مدت  اداره کل فرهنگ  و ارشاد اسلامی گلستان، راه اندازی و مدیریت کلاس ها و پلاتوهای آموزشی، کارگاه های آموزشی و تمرینی با مشارکت انجمن ها و حضور فعال هنرمندان استان و شهرستان در دستور کار قرار گرفت تا  بخشی از مطالبات جامعه فرهنگی و هنری در خصوص کمبود فضا جبران شود و در جهت افزایش کمی و کیفی آثار و فعالیت های فرهنگی هنری گامهای موثری برداشته شود.

رییس مجتمع فرهنگی و هنری بهارستان، گفت: لازم به ذکر است انجمن محوری و استفاده از ظرفیت انکار ناپذیر انجمن ها و فعالان فرهنگی و هنری، به عنوان یک راهبرد کلیدی، نقش تعیین کننده ای در اجرای این سیاست دارد.

 دائمی اظهار کرد: دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد، دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی و واحد آموزش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این مجتمع مستقر شده و برای 6 انجمن فرهنگی و هنری استان نیز دفاتری مجزا در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین 5 سالن و یک سالن کنفرانس برای انجام فعالیت های تمرینی، کارگاهی و آموزشی انجمن ها و گروه های فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده است که تقریبا در تمامی ایام هفته به جز ایام تعطیل مورد استقبال قرار می گیرد.

دائمی در خاتمه با دعوت از حضور پرشورتر اهالی فرهنگ و هنر و انجمن های فرهنگی و هنری، گفت: انتظار می رود با استقبال موثر و استفاده از این فضای مناسب فرهنگی هنری؛ زمینه تحرک و پویایی بیشتر فرهنگ و هنر  را شاهد باشیم و موجبات استقبال مردم فرهنگ مدار و هنردوست استان و شهرستان در این مکان ارزشمند را فراهم آوریم.

یادآوری می شود مجتمع فرهنگی هنری بهارستان گرگان  واقع در شهرک بهارستان جنب اداره کل آموزش و پرورش و خانه بسکتبال گرگان پذیرای حضور علاقه مندان است.

مطالب مشابه

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.